Právo, daně a účetnictví > Právo > Právo pro každého

 
Zbavte mě toho pitomce...

Zbavte mě toho pitomce...

Autor: Klára A. Samková
Nakladatelství: BLINKR
Počet stran: 210 stran
Jazyk: český
Formát: Lze měnit formátování a velikost textu info
ebux cena 120 Kč
Dostupná pro:
 
Wooky
Kindle
PocketBook
 
 
 

Více o e-knize Zbavte mě toho pitomce...

Napsat odborný právnicky text není vlastně žádný problém. Píše se pro právníky, tedy pro lidi, kterým je vlastní určitý způsob myšlení a argumentace. Pokud právník nepochopí jiného právníka, pak je vždy na vině čtenář, protože zjevně nedosahuje úrovně myšlenkové vyzrálosti autora, lidově řečeno, nemá na něj.

Právo však, bohužel či bohudík, není věda, kterou se zabývají akademici mezi jednotlivými kapitolami bádání o nesmrtelnosti chrousta, ale živoucí útvar. Úkolem práva, na který se už ovšem zapomnělo, je zjednodušovat lidem život. Tím, že platí zákony, má být každému jasné, jak se má chovat a co dělat v té které životní situaci. Zákony mají lidem sloužit. K tomu ovšem je potřeba, aby lidé zákonům rozuměli. A to se zdá dnes téměř nesplnitelným požadavkem.

Následkem dvacetileté „legislativní smršti“ českého parlamentu, které nikde v dohlednu nemá konec, je každý z nás nucen se pokusit pochopit, čím se má v životě řídit a proplout požadavky doby s co nejmenší újmou. Zdaleka ne vždy se to podaří.

Tato knížka se pokouší vrátit právu jeho určení, totiž povinnost sloužit lidem. Činí tak na poli rodinného práva a poskytuje průvodce rozvodem od prvního zaskřípání ve vztahu až po poslední razítko právní moci v posledním souvisejícím sporu. Pakliže něčemu nebudete v knížce rozumět, není to vina vaše, ale vina autorky. Protože usilovala o to, aby požadavky zákona byly srozumitelné naprosto všem, pak vaše případné neporozumění bude jen důkazem toho, že neuspěla.

Knížka, kterou držíte v ruce, je knížka o právu. Ale je to taky knížka o vás. O bolesti všedního dne, kterou prožíváme svým způsobem každý. Jako partneři, jako rodiče, jako děti, jako prarodiče. Většina té bolesti je způsobená tím, že si ubližujeme navzájem. A ubližujeme si proto, že dostatečně nepřemýšlíme. Nedomýšlíme věci do konce a neodhadujeme důsledky, které nám může naše jednání přinést. Proto je tato knížka též návodem a výzvou k přemýšlení. Když ji použijete tímto druhým způsobem, možná zjistíte, že se vůbec rozvádět nemusíte. V tom případě by knížka splnila svůj účel nejlépe. 

Průvodce rozvodem je doplněný příběhy ze soudních a obdobných síní tak, jak je autorka zažila ve své dvacetileté advokátní praxi.

 

Help, FAQ
Help, FAQ
Hotline