Světová próza

seřadit podle
 
Zobrazit po: 10 20 30 50 
1 2 3 4 5 6  ...   12 poslední následující

Tulák po hvězdách

( Jack London ) ( Jack London )
Vydavatel: Radioservis
Jazyk: český
Vězeň Darrell Standing, původně profesor agronomie, byl za vraždu svého kolegy odsouzen na doživotí. Pět let pak strávil ve tmě v samovazbě, dost často i ve svěrací kazajce. Darrell Standing si však i v těchto podmínkách dokázal získat svobodu, jakou poznal jen málokdo.
ebux cena 199 Kč
 
 

Odkaz dona Quijota

( Miguel de Cervantes y Saavedra ) ( Miguel de Cervantes y Saavedra )
Příběhy slavné dvojce sluhy a pána na jejich pouti světem vám nabízíme tentokrát ve dvoudílné dramatizaci z roku 1988 pod názvem Odkaz Dona Quijota. Jako vypravěč vás dějem provede Miroslav Horníček a v roli rytíře smutné postavy uslyšíte Josefa Kemra.
ebux cena 229 Kč
 
 

Kristina Vavřincová

( Sigrid Undsetová ) ( Sigrid Undsetová )
Vydavatel: Radioservis
Jazyk: český
Kristina Vavřincová je příběhem velké tragické lásky a duchovní pouti, který je zasazen do Norska 14. století.
ebux cena 199 Kč
 
 

Černý mnich

( Anton Pavlovič Čechov ) ( Anton Pavlovič Čechov )
Vydavatel: Radioservis
Jazyk: český
Nejrozsáhlejší část díla ANTONA PAVLOVIČE ČECHOVA (1860–1904) tvoří povídky. Napsal jich na pět set. Ne všechny jsou stejně slavné jako jeho šest dramat, velká část z nich je však dodnes po celém světě znovu a znovu překládána a v nejrůznějších souborech vydávána a čtena. Patří k nim i Černý mnich.
ebux cena 189 Kč
 
 

Cyrano z Bergeracu

( Edmond Rostand ) ( Edmond Rostand )
Vydavatel: Radioservis
Jazyk: český
Český rozhlas vrátil po šedesáti letech na rozhlasové jeviště jednu z nejslavnějších her všech dob Cyrano de Bergerac. Titulní roli hrdého gaskoňského bouřliváka, který svůj širák v souboji odhazuje v dál, ale před ženami se skrývá pod balkónem, převzal po Karlu Högerovi vynikající Jiří Langmajer.
ebux cena 239 Kč
 
 

Co život dal a vzal

( Betty Mac Donladová ) ( Betty Mac Donladová )
Humoristické romány (poslední tři jsou v českém překladu známé pod souborným názvem Co život dal a vzal) dodnes sklízejí neobyčejný úspěch, snad proto, že autorce se daří doslova nabíjet čtenáře nadějí, že žádná překážka není nepřekonatelná a žádná situace beznadějná.
ebux cena 239 Kč
 
 

Bídníci

( Victor Hugo ) ( Victor Hugo )
Jak spravedlivý je svět, v němž o celém tvém životě rozhodne krádež jednoho bochníku chleba? Román Les Misérables napsal a v roce 1862 nechal vydat Victor Hugo. V českém překladu se zcela zažil název Bídníci, byť k tématu knihy by se spíše hodil pozdější překlad Marie Majerové.
ebux cena 239 Kč
 
 

Sherlock Holmes a případ Karel Marx

( David Zane Mairowitz ) ( David Zane Mairowitz )
Vydavatel: Radioservis
Jazyk: český
Otci světového proletariátu Karlu Marxovi kdosi odcizil rukopis Kapitálu. Kdo jiný ho může vypátrat než geniální detektiv Sherlock Holmes?!
ebux cena 199 Kč
 
 

Bezvýznamná žena

( Oscar Wilde ) ( Oscar Wilde )
Ve hře Bezvýznamná žena, kterou si teď můžete poslechnout, vítězí pravda a skutečná mravnost nad pokrytectvím a zábavnou sice, leč přeci jen dekadencí. Vybraná společnost se tu vzájemně častuje vtipnými glosami, ale za jejich úsměvy se často skrývá letargie či nihilismus.
ebux cena 249 Kč
 
 
Zobrazit po: 10 20 30 50 
1 2 3 4 5 6  ...   12 poslední následující

Help, FAQ
Help, FAQ
Hotline