Společenské vědy > Historie > Militaria

 
Pacifik

Pacifik

Autor: Hugh Ambrose
Nakladatelství: JOTA
Počet stran: 640 stran
Jazyk: český
Formát: Lze měnit formátování a velikost textu info
Běžná cena 498 Kč ušetříte 60% ebux cena 198 Kč
Dostupná pro:
 
Wooky
Kindle
PocketBook
ePub
 
 
 

Více o e-knize Pacifik

Oficiální knižní doprovod k desetidílnému seriálu HBO Pacifik od producentů televizního seriálu Bratrstvo neohrožených

 

V této odysseji z druhé světové války se prolínají opravdové osudy čtyř amerických mariňáků a jednoho pilota námořního letectva, kteří prošli válečným peklem všech zásadních bojů v Tichomoří — od bitvy s Japonci na Guadalcanalu, přes masakr na ostrově Iwodžima až po krvavé a prudké boje po vylodění na Okinawě na samém konci války.

V knize jsou poutavě vylíčeny příběhy mužů, kteří dali v sázku životy, aby bojovali za svou vlast. Byli odveleni na druhý konec světa do války s nepřítelem, jenž upřednostňoval sebevraždu před kapitulací. Tito stateční muži poznali krutost a ponížení v zajateckých táborech, byli svědky nespočetných úmrtí v řadách vojáků i civilistů a za svá válečná ocenění zaplatili často měrou nejvyšší.

Hugh Ambrose doplňuje individuální osudy pětice válečných hrdinů televizní série o poznatky načerpané při mnohaletém studiu válečných dokumentů, záznamů, deníků, dopisů a memoárů i při rozhovorech s válečnými veterány. Nabízí čtenářům jedinečný, mnohavrstevný a poutavý pohled na válku v Tichomoří.

Ambroseho kniha je unikátní válečnou výpovědí spojující bezprostřední a naléhavé osobní prožitky očitých svědků s historicky přesným popisem přelomových válečných událostí.

 

Hugh Ambrose je syn historika Stephena Ambroseho (jehož Bratrstvo neohrožených vyšlo v Jotě v roce 2002), renomovaný odborník na 2. světovou válku. Při natáčení seriálu Pacifik působil jako odborný konzultant.

 

Help, FAQ
Help, FAQ
Hotline