Podnikání, ekonomie, finance > Cestovní ruch > Cestopisy

 
Albánie. Kráska se špatnou pověstí

Albánie. Kráska se špatnou pověstí

Autor: Miroslav Náplava, Petr Horký
Nakladatelství: JOTA
Počet stran: 232 stran
Jazyk: český
Formát: Lze měnit formátování a velikost textu info
Běžná cena 358 Kč ušetříte45% ebux cena 198 Kč
Dostupná pro:
 
Wooky
Kindle
PocketBook
ePub
 
 
 

Více o eKnize Albánie. Kráska se špatnou pověstí

Víte vůbec, kde leží ten stát fantastických horských scenerií a divokého mořského pobřeží?

 Evropská země, a přesto jako by byla z jiného kontinentu… 

 

První prezident Ahmet Zogu změnil ze dne na den republiku v monarchii a sám sebe prohlásil za krále Zoga I. O čtyřicet let později Albánii prohlásil stalinistický vůdce Enver Hoxha prvním ateisticko-humanistickým státem planety. Jedinou povolenou vírou se tehdy staly komunistické ideály střežené tajnou policií Sigurimi. Malý osamocený stát se opevnil statisíci betonových bunkrů a žil v úplné izolaci po svém. I dnes je to země, kde stále existuje krevní msta a mafie není pojmem z dobrodružných románů. Ale pozor! Cizinec je zde váženým hostem.

 Petr Horký a Miroslav Náplava hledali v Albánii během posledních několika let opakovaně odpovědi na řadu otázek. Jaké věno dostane albánská nevěsta? Dostává ještě dneska ženich od rodičů nevěsty během svatby kulku, aby ji mohl beztrestně zabít v případě nevěry? Proč nazýváme Albánii Zemí orlů, když je to úplná blbost? A proč do Albánie vůbec jezdit…?

 

Připravovaný dokumentární film a kniha je opět společným projektemNakladatelství JOTA, sdružení Camera Incognita a společnosti Piranhafilm.

 

Hotline