Beletrie > Domácí

 
Kiosek na pláži

Kiosek na pláži

Autor: Felix Boom
Nakladatelství: BLINKR
Počet stran: 285 stran
Jazyk: český
Formát: Lze měnit formátování a velikost textu info
ebux cena 89 Kč
Dostupná pro:
 
Wooky
Kindle
PocketBook
ePub
 
 
 

Více o eKnize Kiosek na pláži

Román chvílemi připomíná reportáž z totality, jindy hollywoodskou filmovou romanci s happyendem. Je mohutně klenutým dramatickým příběhem, odehrávajícím se v letech 1948 až 1990 v Čechách a ve Francii. Je o životě muže, který se narodil v rodině diplomata a historičky umění, ale komunistický režim jim zničil kariéry a zkrátil životy. David Besser, hrdina příběhu, nedostane šanci vystudovat ani střední školu. V kulisách komunistické totality řeší složité situace.

Do jeho osudu klíčovým způsobem zasáhne sestra Klára, která emigrovala do Francie. Umírá však na následky zranění při autonehodě, když za ní David přijíždí v roce 1974. Domnívá se, že po ní zdědí kiosek s občerstvením u pláže, ale záhy zjišťuje, že je dědicem značného majetku. Váhá, nakonec však emigruje a stane velmi bohatým a úspěšným mužem.

Při návštěvě Československa se však dostane pod tlak tajných služeb, je surově vyslýchán a následkem je tvrdý pád ze středomořské idyly a luxusu v Nice do krutého vězení v Minkovicích, šíleného prostředí hluboko pod hranicí lidské důstojnosti. Po propuštění otřesený David Besser stabilizuje svůj život ve Francii. Pocit, že listopad 1989 znamená velkou změnu v životě všech Čechů, byl jen krátkou iluzí.

Nastává vystřízlivění. Sametová revoluce s estébáky v parlamentu nebyla revolucí, zavání podvodem. Přichází nečekané a nekompromisní rozhodnutí, které má kořeny v Davidově dětství, jak se postavit k novému ohrožení. Příběh staví před čtenáře nelehké a nečekané filozofické otázky.

 

Hotline