Beletrie > Světová > světová současná beletrie

 
Záhada mloka

Záhada mloka

Autor: Jørn Lier Horst
Nakladatelství: JOTA
Počet stran: 152 stran
Jazyk: český
Formát: Lze měnit formátování a velikost textu info
Běžná cena 248 Kč ušetříte 40% ebux cena 149 Kč
Dostupná pro:
 
Wooky
Kindle
PocketBook
 
 
 

Více o e-knize Záhada mloka

Kdo je ten tajemný muž bez identity, kterého vyplavilo moře? Co to má vytetováno na paži? A proč se plavil za bouře tak blízko nebezpečným skaliskům? Tyto a další záhady se rozhodnou na vlastní pěst vyřešit desetiletá Cecílie, třináctiletý Leo, dvanáctiletá Une a jejich věrný doprovod, psík Egon. A pomůže jim při tom i mluvící papoušek!

Vím, že nic nevím. Tahle známá filozofická poučka zaznívá v prvním díle krimisérie pro děti a mládež v mnoha různých variacích. Malí čtenáři, hltající severskou krimi jedním dechem, jsou tak jaksi mezi řádky zasvěcováni do způsobu nazírání na skutečnost, který se dá aplikovat nejen na detektivní záhadu, k níž se hlavní hrdinové přichomýtli, ale i na svět v širších souvislostech.

CLUE je anglické slovíčko pro stopu v policejním vyšetřování. CLUE je také název detektivní série pro mladé čtenáře ve věku 9–13 let, které už nebaví pohádky a od reálného světa odtržené záhady, v nichž se to hemží upíry a vlkodlaky. Čtenáři série CLUE naopak po očku pošilhávají po rodičích, kteří vášnivě propadli severské krimi, a chtěli by už taky číst něco podobného. CLUE je navíc složenina z počátečních písmen jmen hlavních postav, kterými jsou Cecílie, Leo, Une a pes Egon.

Cecílie bydlí se svým tátou v penzionu v idylickém přímořském zákoutí a nemá za sebou nejlepší rok – vloni přišla o maminku a s touto ztrátou se musela bolestně vyrovnat. Leo do penzionu přijíždí se svou mámou, jež se zde stává novou provozní. Une je pihovatá dcera rybáře, která se svou vlastní loďkou a za doprovodu plavčíka, pardon, psa Egona, brázdí vody zálivu. Ospalé lázeňské léto naruší jednoho dne šokující nález – při procházce objeví Cecílie na pláži mrtvého muže, kterého vyplavilo moře. Na místo brzy dorazí kromě policejní hlídky i spousta zvědavců. Jak už to tak ale někdy bývá, zvídavé děti si často všimnou toho, co unikne i očím ostřílených policistů. A tak se Cecílie s Leem a Une v Egonově doprovodu dávají do pátrání na vlastní pěst. A že je tu něco záhad, které je třeba rozluštit. Kdo je ten tajemný muž bez identity? Jaký smysl má jeho zvláštní tetování? Proč se za bouřky pouštěl na moře a proč neměl proboha záchrannou vestu? Pátrání zavádí čtveřici stále hlouběji do labyrintu záhad a jejich cesta bude místy extrémně nebezpečná.

Série CLUE zaznamenala v Norsku obrovský úspěch, úvodních dvou dílů se prodalo přes 60 000 výtisků. Za popularitou knih stojí zejména realistický příběh, ve kterém autor čerpá ze svých vlastních bohatých zkušeností policejního vyšetřovatele. Příběh je přizpůsoben mladému čtenáři a je psán s upřímností, kterou děti ocení.

 

 

Help, FAQ
Help, FAQ
Hotline