Výtvarné techniky, umění

 
Svět, který skončil včera - Co se můžeme naučit od tradičních společností?

Svět, který skončil včera - Co se můžeme naučit od tradičních společností?

Autor: Jared Diamond
Nakladatelství: Jan Melvil Publishing
Počet stran: 520 stran
Jazyk: český
Formát: Lze měnit formátování a velikost textu info
ebux cena 275 Kč
Dostupná pro:
 
Wooky
Kindle
PocketBook
ePub
 
 
 

Více o e-knize Svět, který skončil včera - Co se můžeme naučit od tradičních společností?

Nositel Pulitzerovy ceny předkládá jedinečné dílo, v němž se zamýšlí nad tím, jak by mohly určité prvky tradičního fungování obohatit a zlepšit náš moderní život.  
Většina z nás bere moderní realitu za samozřejmou. Letecká doprava, mobilní telefony, počítače, gramotnost, obezita. Ale po převážnou většinu z šesti milionů let své existence lidská společnost vypadala a fungovala docela jinak. Tradiční společnosti, jako například domorodé kmeny z novoguinejské Vysočiny, nám připomínají, že z hlediska lidské evoluce to bylo teprve „včera“, kdy se všechno změnilo. Naše těla jsou pořád ještě lépe adaptovaná na podmínky tradičního způsobu života než na podmínky toho moderního.

# V KNIZE SE DOČTETE:
• o přístupech k výchově dětí
• o způsobech řešení sporů
• o metodách vyhodnocování rizik
• o metodách uchovávání zdraví, tělesné i duševní kondice
• o přístupu ke starším lidem

Jared Diamond tentokráte čtenářům předkládá vlastní zkušenosti, zážitky i nejzajímavejší poznatky z desítek let své práce na tichomořských ostrovech.
Vše doplňuje fakty z prostředí dalších tradičních národu, jako jsou Inuité, Agtové, amazonští indiáni nebo třeba !Kungové z africké pouště Kalahari. Tradiční společnosti však rozhodně neromantizuje: některé z jejich zvyklostí jsou pro nás šokující a je nutno rozlišovat, co vede k lepšímu fungování lidstva a co nikoliv.

# O AUTOROVI:
Jared Mason Diamond (1937) je americký vědec, spisovatel, profesor geografie a fyziologie na Kalifornské univeritě. Šíře jeho záběru je však mnohem větší, na Nové Guineji působil i jako ornitolog, zabývá se ekologií, evoluční biologií... Kromě Pulitzerovy ceny je nositelem také dalších ocenění za literaturu faktu. Jeho předchozí knihy se vždy staly mezinárodními bestsellery, např. kniha „Osudy lidských společností: ocel, choroboplodné zárodky a střelné zbraně“ byla přeložena do 33 jazyků. Je ženatý a otcem dvou synů. 

# VÍCE O KNIZE
http://melvil.cz/kniha-svet-ktery-skoncil-vcera
 

Help, FAQ
Help, FAQ
Hotline