Společenské vědy > Historie

sleva
 
Operace Valkýra

Operace Valkýra

Autor: Jesús Hernández
Nakladatelství: JOTA
Počet stran: 340 stran
Jazyk: český
Formát: Lze měnit formátování a velikost textu info
Běžná cena 348 Kč ušetříte 68% ebux cena 110 Kč
Dostupná pro:
 
Wooky
Kindle
PocketBook
 
 
 

Více o e-knize Operace Valkýra

Datum: 20. červenec 1944

Cíl: zabít Hitlera

Klíčový muž: plukovník Claus Schenk von Stauffenberg

V roce 1943 byl plukovník Claus Schenk von Stauffenberg přeložen do Berlína pod velení generála Friedricha Olbrichta, člena odbojové skupiny, která začala spřádat plán atentátu na Hitlera. Olbricht může počítat již s více než dvěma sty spiklenci z různých oblastí německé společnosti, včetně rozvědky a kontrarozvědky. Cílem je zneškodnit Hitlera, Goeringa a Himmlera, neutralizovat SS a ustanovit prozatímní vládu, která by se pokusila uzavřít mír se Západem a zastavit válku.

Von Stauffenberg chce navzdory svým válečným zraněním atentát provést. Spiklenci pochybují. Bude schopen bombu aktivovat? Nakonec souhlasí, protože pochopí, že jeho invalidita je dokonalou lstí, jež nevzbudí nejmenší podezření.

Plukovník von Stauffenberg se několikrát pokusí misi splnit, ale ty, jež mají zemřít, nikdy nezastihne spolu. Ideální příležitost nakonec přijde 20. července 1944. Nejvyšší velení se sejde v Hitlerově hlavním stanu u Rastenburgu. Von Stauffenberg má u sebe kufřík s anglickou výbušninou, která se aktivuje naprosto bezhlučnou chemickou rozbuškou. Vše jde jako na drátku. Sedá si vedle nacistického vůdce…

 

Help, FAQ
Help, FAQ
Hotline