Beletrie > Historické romány

 
Století 3: Hranice věčnosti

Století 3: Hranice věčnosti

Autor: Ken Follett
Nakladatelství: Knižní klub
Počet stran: 928 stran
Jazyk: český
Formát: Lze měnit formátování a velikost textu info
Běžná cena 499 Kč ušetříte 30% ebux cena 349 Kč
Dostupná pro:
 
Wooky
Kindle
PocketBook
ePub
 
 
 

Více o e-knize Století 3: Hranice věčnosti

Monumentální románová trilogie Století bestselleristy Kena Folletta vrcholí – po Pádu titánů a Zimě světa, mapujících fiktivní osudy pěti rodin v různých částech světa, dramaticky poznamenané první a druhou světovou válkou, přichází poslední díl ságy, Hranice věčnosti. Do životů Maud von Urlich a jejích potomků v Berlíně, rodu Dewarových ve Spojených Státech, Ethel Williamsové a její londýnské rodiny i rusko-amerického klanu Peškovových tentokrát zásadním způsobem vstoupí dějinné události a konflikty od počátku 60. do konce 80. let 20. století –  kubánská krize, stavba berlínské zdi, atentáty na bratry Kennedyovy, boj amerických černochů za lidská práva, válka ve Vietnamu, zhroucení komunistického bloku, ale také kulturní fenomény příznačné pro tuto dobu – samizdat, média či hudba a jejich role v boji za mír a svobodu. Dějinné i osobní peripetie příběhu se uzavírají, ve čtenářích však zanechají trvalou stopu v podobě nezapomenutelného zážitku.

Zajímavost

RECENZE:

Od Ku-klux-klanu a Kennedyho k Obamovi
Nespravedlnost, rasová segregace, hrozící jaderná válka, atentáty na politiky, volná láska, drogy, komunismus v jeho „nejlepší éře“, ale i jeho pád. Vše má ale především jednoho společného jmenovatele – totiž boj za svobodu.
Mistrovsky zvládnuté historické reálie se skutečnými osobnostmi světových (i československých) dějin propojené fiktivními nitkami osudů pěti rodin (americké, anglické, německé, ruské a velšské). To vše dává dohromady další vynikající román z pera renomovaného britského spisovatele Kena Folletta – Hranice věčnosti.
Excelentní román Hranice věčnosti je posledním dílem Follettovy trilogie Století. Ale rozhodně není poslední z hlediska kvality. Na druhou stranu se u Folletta nedá mluvit jako o posledním vlastně asi o žádném jeho díle.
Závěrečná Follettova historická sága přibližuje čtenářům prostřednictvím osudů příslušníků pěti spřízněných rodin moderní dějiny 20. století, konkrétně pak především studenou válku, tedy především rizika ve vzduchu stále hrozící jaderné války mezi Spojenými státy americkými a tehdejším Sovětským svazem.
Sám Follett se netajil v rozhovorech pro média ani tím, že právě proto dal závěrečnému dílu této ságy název Hranice věčnosti. „Během tohoto období jsme všichni věděli, že může každým okamžikem vypuknout jaderná válka a přivést lidstvo do záhuby. V tom smyslu jsme žili na hranici věčnosti,“ přiblížil své myšlenkové pochody při vymýšlení titulu knihy Follett.
Kdo je Ken Follett
Pokud jde o samotného autora románu, britský spisovatel Ken Follett se narodil v Cardifu ve Walesu 5. června 1949. Vystudoval filozofii na londýnské University College, poté byl reportérem South Wales Echo či Evening News.

autor recenze: Tomáš Králíček

 

Help, FAQ
Help, FAQ
Hotline