Beletrie > Světová > světová současná beletrie

 
Závrať všedních dnů

Závrať všedních dnů

Autor: Nora Roberts
Nakladatelství: Alpress
Počet stran: 320 stran
Jazyk: český
Formát: Lze měnit formátování a velikost textu info
Běžná cena 289 Kč ušetříte 31% ebux cena 199 Kč
Dostupná pro:
 
Wooky
Kindle
PocketBook
ePub
 
 
 

Více o e-knize Závrať všedních dnů

Clare, matka tří malých synů, se vrátí do rodného města poté, co nečekaně přišla o manžela. Hledá způsob, jak uživit rodinu, a nakonec se rozhodne otevřít si knihkupectví, a to přímo naproti místnímu hotýlku, který modernizuje architekt Beckett. Ten neskrývá zájem o mladou ženu. Jednoho dne nabídne Clare, že jí syny pohlídá…

Zajímavost

RECENZE:

Nora Roberts

Závrať všedních dnů

 

Tato americká spisovatelka je českým čtenářům (tedy spíše čtenářkám) velmi dobře známá. Vydala velké množství knih, které se prodávají po celém světě, a většina z nich je přeložená i do češtiny. Pod pseudonymem J. D. Robb napsala sérii napínavých detektivek, odehrávajících se v blízké budoucnosti, jejím hlavním žánrem jsou však romantické příběhy. Píše s lehkým humorem, občas do svých knih vplétá i prvky magie, tajemství a napětí.

 

Závrať všedních dnů je příjemné vyprávění o osudech lidí z malého amerického městečka. Rodinná firma Montgomeryových se zde pustila do rozsáhlé rekonstrukce starého rozpadajícího se domu, kde kdysi dávno býval hostinec, a kde nejspíš dosud přebývá duch dávno mrtvé dívky Elizabeth.

Hlavní hrdina Beckett, jeden ze tří bratrů tvořících firmu, bere svoji práci velmi vážně. Chce krásnému starému domu vrátit jeho dřívější lesk a mimo jiné také chce, aby byl spokojený i Elizabethin duch.

Do rodného města se po mnoha letech vrátila Clare. Odešla kdysi odtud aby následovala manžela – vojáka a po jeho tragické smrti se chce se svými třemi syny opět usadit blízko rodičů a starých přátel. Mezi ní a Beckettem to jiskří, ale protože Clare už není tou mladou lehkomyslnou dívkou bez závazků, je všechno trochu složitější. Navíc o ni začal usilovat ještě další muž, kterému se Clařiny styky s Beckettem vůbec nelíbí.

 

Ukázka:

Beckett se zastavil a podíval se přes okno na hostinec. Přežil, pomyslel si. Některé věci existují věky. Vyžadují péči, porozumění, úctu a ohromné množství práce. Ať dojde k nesčetnému množství změn, duše zůstává.

Odcházel spát s odhodláním věnovat se práci na těch změnách – v hostinci, ve vztahu s Clare a jejími chlapci. Uvidí, jaký jeho snaha přinese výsledek.

Probudil se v optimistickém rozpoložení. Výtečná nálada mu vydržela do chvíle, kdy vyšel s druhým kelímkem kávy na parkoviště za svým bytem a spatřil čtyři rozřezané pneumatiky u svého pickupu a hluboké rýhy na dveřích na straně řidiče.

 

Pokud máte chuť přečíst si milý a odpočinkový román, je tahle kniha pro vás ta pravá. Podle všeho je první částí série a v dalších dílech se bude autorka nejspíš věnovat osudům Beckettových bratrů a Clařiných kamarádek.
Autor recenze: Barbora hrůzová
 

Help, FAQ
Help, FAQ
Hotline