Společenské vědy > Politologie

 
Vzestup Islámského státu

Vzestup Islámského státu

Autor: Joby Warrick
Nakladatelství: JOTA
Počet stran: 432 stran
Jazyk: český
Formát: Lze měnit formátování a velikost textu info
Běžná cena 398 Kč ušetříte 38% ebux cena 248 Kč
Dostupná pro:
 
Wooky
Kindle
PocketBook
ePub
 
 
 

Více o eKnize Vzestup Islámského státu

Je Islámský stát nepochopená, anebo spíš nepochopitelná organizace? A je to jen parta hrdlořezů? Akty tohoto nejvýraznějšího nestátního ozbrojeného aktéra současnosti jsou nepřehlédnutelné – a jak by také mohly být jiné, když kromě boje se skutečnými zbraněmi se jim daří úspěšně útočit i na mediální sféru a podmaňovat si internet. Přestože jsou však zmínky o bojovnících tzv. Islámského státu téměř všudypřítomné, co o nich vlastně víme a co víme o vzniku skupiny samotné?

Islám, Střední a Blízký východ, sunnité, ší’ité, sektářské násilí. Pro laika jistě věcí nesnadné k pochopení, tato kniha pro něj však může být zdatným průvodcem. Na pomezí žurnalistiky a beletrie totiž přináší čtivé vyprávění, díky němuž se pro vás z exoticky znějících jmen stanou důvěrně známé postavy, jejichž životní osudy velice srozumitelně propojí komplexní pavučinu událostí.

Islámský stát od A do Z. Základní literatura pro všechny, kteří chtějí vědět, kdo, kdy, kde, proč a jak.

Kniha získala Pulitzerovu cenu 2016.

 

Joby Warrick je americký novinář, držitel dvou Pulitzerových cen, poslední z roku 2016 za knihu Vzestup Islámského státu. Píše pro renomovaná periodika jako The News & Observer nebo The Washington Post a specializuje se na Blízký a Střední východ, diplomacii a národní bezpečnost. Jeho články vzbuzují zájem nejen v USA a obdržel již řadu novinářských ocenění. Je také autorem knihy The Triple Agent pojednávající o atentátu na afghánské základně Chapman v r. 2009, při kterém zahynulo nejvíce agentů CIA v historii.

 

***

 

„Pro čtenáře zajímající se o kořeny Islámského státu a génia zla Abú Musaba Zarkávího – jeho kmotra – neexistuje vhodnější kniha, s níž začít, než právě Vzestup Islámského státu.“

Michiko Kakutani ,The New York Times
(http://www.nytimes.com/2015/12/01/books/review-black-flags-tracing-the-birth-of-isis.html?_r=0)

 

„Vzestup Islámského státu je nejlepším a nejúplnějším vyprávěním příšerného příběhu ISIS, se kterým jsem se kdy setkal.

Je to také jedno z nejdůkladnějších odhalení katastrofálního rozhodnutí administrativy George W. Bushe vtrhnout v roce 2003 do Iráku včetně následného debaklu.

Obrovská lekce, která pro mě z knihy Vzestup Islámského státu vyplývá, je fakt, že pokud dochází k ovlivňování zpravodajských služeb politiky, je pohroma na cestě. Pokud by se Bushova administrativa – a obzvláště Dick Cheney – řídila výhradně poznatky rozvědky, k invazi do Iráku by nikdy nemohlo dojít. Namísto toho však docházelo k ovlivňování zpravodajské komunity, aby byla ospravedlněna invaze do Iráku. To vedlo ke zrodu ISIS a současné katastrofy. Nebýt těchto akcí, současný nepořádek a chaos by na Středním východě neexistoval.“

Tom Glenn , Washington Independent (http://www.washingtonindependentreviewofbooks.com/bookreview/black-flags-the-rise-of-isis)

„Vzestup Islámského státu je detailním vyprávěním, které krok za krokem dokazuje, jak opakované chyby Spojených států, arabských vůdců a al-Káidy přispěly k posílení tzv. Islámského státu.

Vzestup Islámského státu poskytuje odpovědi, které v této stále neuzavřené kapitole současných dějin vyvstávají. A to především, pokud jde o otázku, co se stane, když se náboženští radikálové pokouší vzájemně se předčít v honbě za boží přízní.“

Tod Robberson, Dallas Morning News
(http://www.dallasnews.com/lifestyles/books/20150925-review-black-flags-the-rise-of-isis-by-joby-warrick.ece)

 

„Vzestup Islámského státu od Jobyho Warricka je neocenitelná kniha pro každého, kdo usiluje pochopit příšerné výstřelky i nevysvětlitelnou přitažlivost ISIS.“

Bob Drogin, LA Times
(http://www.latimes.com/books/jacketcopy/la-ca-jc-1004-joby-warrick-20151004-story.html)

 

 

Help, FAQ
Help, FAQ
Hotline