Česká a světová literatura > Světová > světová současná beletrie

sleva
 
Manželé odvedle

Manželé odvedle

Autor: Shari Lapena
Nakladatelství: Knižní klub
Počet stran: 272 stran
Jazyk: český
Formát: Lze měnit formátování a velikost textu info
Běžná cena 349 Kč ušetříte32% ebux cena 239 Kč
Dostupná pro:
 
Wooky
Kindle
PocketBook
ePub
 
 
 

Více o eKnize Manželé odvedle

„Thrillerový debut roku 2016, o kterém se nejvíc mluví.“ Stylist „Naprosto strhující příběh plný zvratů“ Tess Gerritsenová „Pečlivě vybroušené – a ostré jako břitva“ Harlan Coben NIKDY NEVÍTE, CO SE DĚJE NA OPAČNÉ STRANĚ ZDI. Vaše sousedka nechce, abyste vzali své šestiměsíční dítě na slavnostní večeři. Nic osobního, ale rušilo by pláčem. Váš manžel prohlásí, že to nevadí. Bydlíme přece hned vedle. Zapneme dětskou chůvičku a každou půl hodinu ho přijdeme zkontrolovat. Vaše dcerka spala, když jste ji viděli naposledy. Teď stoupáte po schodech do svého mrtvolně tichého domu a vaše nejhorší noční můry se naplnily. Je pryč. Nikdy předtím u vás nebyla policie. Teď prohlížejí celý váš dům a kdoví, co tam všechno najdou…

Zajímavost

RECENZE:

O této knize nešlo neslyšet, myslím, že její pověst se donesla všem českým čtenářům i většině nečtenářů. Nemohla jsem odolat a musela jsem se sama přesvědčit, zda je ta kniha fakt tak úžasná. A za sebe říkám ano - pokud ještě váháte, určitě si ji přečtěte.

Co by se mohlo stát, když rodiče nechají půlroční Coru spát doma v postýlce a vyrazí k sousedům na narozeninový večírek, když chůva nemůže přijít? Vezmou s sebou chůvičku a každou půl hodinu ji zajdou zkontrolovat. Jaké je však jejich zděšení, když před půl druhé přicházejí domů a vchodové dveře jsou pootevřené. Anne a Marco spěchají do jejího pokojíčku, avšak tam na ně čeká jen prázdná postýlka. Jejich uzlíček štěstí, jejich jediné dítě, jejich malá holčička je pryč. Kdo za to nese vinu? Jak se to stalo? Kdo ji unesl? To vše se nejen jim, ale i vám, začne honit hlavou. Tím začíná kolotoč pátrání a výslechů. Detektiv Rasbach věří, že případ vyřeší; ale jestli je dítě ještě naživu, to neví nikdo.

Musím přiznat, že kniha mě chytla hned od začátku. Jakmile Cora zmizela, nedokázala jsem si v hlavě přestat přehrávat, kdo by to mohl udělat, a těch podezřelých bylo dost. Asi tak v půlce knihy přijde autorka s jedním odhalením a vy si řeknete, tak takhle to bylo, jenže v další kapitole na vás čeká další zvrat a vám se zas vrátí původní neklid. Kde je Cora a kdo za tím stojí? A těch nečekaných zvratů je v knize víc. A konec vás určitě dostane.

Rodiče Cory, Anne a Marco, jsou prvními podezřelými. Kdo jiný, vždyť ve většině případů to tak bývá. Navíc Anne trpí poporodní depresí. Mohla Coře ublížit, zatímco ji manžel kryje? Anne je křehká a zranitelná. Ale i ona má svá tajemství, o kterých Marco nemá tušení. A Marco má těch tajemství snad ještě víc. Úkolem detektiva je vše odhalit, rozmotat to klubko nití a najít ten správný konec a rozplést tento složitý případ, kdy ze začátku chybí motiv, svědků je pomálu a důkazů ještě míň. Jestli se to povede, zda je Cora stále na živu, si samozřejmě přečtete sami.

Slibuji vám napětí od začátku až do konce, věřte, že knihu nebudete chtít odložit, dokud nedočtete. Styl autorky a kratší kapitoly vám to zkrátka nedovolí. Bude vás také hnát vlastní touha dozvědět se, jak to bylo, proč se to stalo, a i když třeba začnete tušit, kdo za tím stojí, neodhalíte proč. Autorka pro vás má nachystanou řadu překvapení a pěkně si s vámi bude pohrávat.

Moc se mi líbilo, jak autorka zachytila psychické rozpoložení všech postav, především Anne, která má psychické problémy a začne o svém stavu pochybovat.

Tento psychologický thriller vřele doporučuji všem. Jen pozor vy, co máte doma malé děti, nebo co příchod potomka právě očekáváte. Pro vás by tato nejhorší noční můra všech rodičů mohla být příliš silným šálkem kávy.

Kdybych mohla, dám knize více než 100 %. Pro mě to byl opravdu silný zážitek. Autorčina prvotina se opravdu vydařila a budu netrpělivě vyhlížet další knihu, snad se brzy dočkáme českého překladu. Druhá kniha ponese název A Stranger in the House a v originále by měla vyjít koncem července letošního roku. Název zní víc než slibně.

Pavla Velehradská

 

Hotline