Dětská literatura > Pro děti od 11 let

 
Víš, že tě miluju?

Víš, že tě miluju?

Autor: Estelle Maskame
Nakladatelství: Fragment CZ
Počet stran: 352 stran
Jazyk: český
Formát: Lze měnit formátování a velikost textu info
Běžná cena 299 Kč ušetříte 43% ebux cena 169 Kč
Dostupná pro:
 
Wooky
Kindle
PocketBook
ePub
 
 
 

Více o e-knize Víš, že tě miluju?

Seznámit se s novou rodinou vlastního otce, kterého jste neviděli několik let, to nezní jako lákavé prázdniny v Kalifornii! Eden se potkává se třemi nevlastními bratry, z nichž ten nejstarší je černou ovcí rodiny a od začátku s ním naráží na komunikační problémy. Čím víc se jej snaží pochopit a najít k němu cestu, tím je jí jasnější, že k němu cítí mnohem víc. Tyler je ale složitá osobnost a jednoduché to s ním opravdu nebude. *DIMILY je zkratka tvořená z prvních písmen názvu prvního dílu trilogie Did I Mention I Love You? Autorka Estelle Maskameová má obrovskou fanouškovskou základnu a její série se ve světě stala fenoménem. Ve Velké Británii se DIMILY trilogie zařadila do žebříčku pěti nejlepších young adult knih všech dob.

Zajímavost

RECENZE:

„Víš, že tě miluju?" je první díl ze série DIMILY (v originále Did I Mention I Love You?) autorky Estelle Maskame. Ve Velké Británii se série stala bestsellerem a právem se tak zařadila mezi pět nejlepších knih pro mládež. V zimě tohoto roku se můžete těšit na pokračování „Víš, že tě potřebuju?" a příští rok na jaře vyjde závěrečný díl s názvem „Víš, že mi chybíš?". DIMILY trilogie si určitě získá i vás!

Eden odjíždí na celé léto za svým otcem do Kalifornie. Po rozvodu rodičů spolu nemají kdovíjak dobrý vztah a představa společně stráveného léta jí děsí. Bude si muset zvyknout nejen na přítomnost táty, ale i jeho nové manželky a tří nevlastních bratrů - především pak nejstaršího z nich, Tylera. Ten představuje jeden velký problém. Neposlouchá rodiče, dělá si vše po svém, chodí na bujaré večírky, ze kterých se vrací až nad ránem, navíc v podnapilém stavu. Jenže je to právě Tyler, kdo Eden v novém domově zaujme ze všech nejvíce.

Eden se spřátelí s místními dívkami, které udělají vše pro to, aby si léto zde užila na maximum, berou ji na nákupy i na večírky. Jednou ze tří dívek je i Tiffany - Tylerova přítelkyně, která se na první pohled tváří dokonale a pro ostatní je hvězdou školy, jenže uvnitř je to zákeřná a podlá mrcha. Eden si tak užívá léto v prosluněném státě, snaží se vycházet s tátou i novou mámou a čím dál více se sbližuje s Tylerem.

Později přichází na to, že za maskou drsňáka je vlastně hodný kluk, který to neměl v životě lehké. Čím více času spolu dvojice tráví, tím více si oba uvědomují, že jejich vztah není sourozenecký. Cítí k sobě totiž něco více, nežli lásku bratra a sestry. A to je problém. Opravdu velký problém. Vzájemné sbližování vyústí v polibek a dvojice podléhá zakázané lásce, o které nemohou nikomu říci. Jenže každá lež má krátké nohy a jednoho dne musí vyjít na povrch. A bude to právě Tiffany, která vše odhalí a její reakce čtenáře zaskočí.

Zakázané ovoce chutná nejlépe. Jak se dvojice vypořádá s tím, že se vzájemně přitahují? Jak se vyrovnají skutečnosti, že o své lásce nemohou nikomu říci? A jak se postaví k tomu, že Tyler má na celý rok odjet do New Yorku? Může zakázaná láska překonat všechny překážky, nebo je to předem prohraný boj? Jestli chcete znát odpověď, budete si muset knihu přečíst...

„Víš, že tě miluju?" řadím mezi nejlepší knihy, jaké jsem kdy četla. Žánr YA je můj oblíbený a hlavní hrdiny jsem si díky autorce okamžitě zamilovala. Společně s nimi jsem prožívala napětí i strach, bála jsem se, kdy je někdo odhalí a kdy přijde velká scéna způsobená netypickým sourozeneckým vztahem. Hodnotím 10/10, protože podle mě má kniha vše, co by měla mít: svéráznou mužskou postavu, něžnou a jemnou ženskou hrdinku, nechybí láska ani sexuální napětí. Rozhodně doporučuji a už se moc těším na pokračování!

Nikol Bláhová

 

Help, FAQ
Help, FAQ
Hotline