Beletrie > Young Adult, New Adult

 
Možná jednou

Možná jednou

Autor: Colleen Hooverová
Nakladatelství: YOLI
Počet stran: 392 stran
Jazyk: český
Formát: Lze měnit formátování a velikost textu info
Běžná cena 249 Kč ušetříte 32% ebux cena 170 Kč
Dostupná pro:
 
Wooky
Kindle
PocketBook
ePub
 
 
 

Více o eKnize Možná jednou

Sydney žila v dokonalém světě – dobrá škola, práce, skvělá kámoška i úžasný přítel. Jenže pak zjistí, že její přítel ji podvádí a nádherná bublina perfektní idylky praskne. Naštěstí je tu záhadný soused a jeho hudba, který dá Sydney novou naději. Ale psát písně, stejně jako žít vlastní život, není nikdy snadné…

Zajímavost

RECENZE:

Jaké to je, když se vám ve zlomku vteřiny celý život obrátí naruby? Jaké se vás zmocní pocity, když doslova z minuty na minutu přijdete o nejlepší kamarádku, úžasného přítele, skvělou práci i střechu nad hlavou?

A co se honí hlavou hlavní hrdince této knihy Sydney, která promočená až na kost skončí u neznámého skladatele ve volném pokoji jeho bytu a ještě k tomu zjistí, že je neslyšící? Pokud se vás zmocnila touha znát odpovědi na všechny otázky, budete si muset přečíst Možná jednou - knihu z rukou bestsellerové autorky, Colleen Hooverové.

Sydney právě slaví své dvaadvacáté narozeniny, když se jí doposud spokojený život zhroutí jako domeček z karet. Zjištění, že ji její přítel podvádí s nejlepší kamarádkou, rozhodně není dárek, který by si přála dostat k narozeninám. Místo oslavy, ve kterou tajně doufala, skončí se dvěma kufry na deštivé ulici - bez přítele, bez kamarádky, bez bydlení i bez peněz. Ujme se jí hudební skladatel Ridge, pro kterého před pár dny napsala text k písničce. Nabídne jí volný pokoj ve svém bytě. Krátce na to Sydney zjišťuje, že její nový spolubydlící neslyší, a protože Sydney neovládá znakovou řeč, veškerá jejich komunikace se odehrává prostřednictvím SMS zpráv nebo chatu na Facebooku.

Ridge právě prožívá autorský blok, který mu neumožňuje napsat jediný text. Šikovná Sydney, které texty k písním doslova padají z ruky, je pro něho darem z nebes. A o takový dar by byla škoda přijít. Při psaní textů k písním se dvojice čím dál více sbližuje, táhne je to k sobě a oba dva si uvědomují vzájemnou přitažlivost. Má to ale háček - a tím háčkem je Ridgeova přítelkyně Maggie, kterou miluje a nikdy by ji neopustil. Nemůže. Jenže ani Sydney mu není lhostejná a přijde okamžik, kdy se jeho srdce rozdělí vedví. Otázkou je, kterou z dívek se rozhodne zachránit?

Poutavý příběh opředený touhou, láskou i sebezapřením určitě chytne i vás. A už nepustí! Najdete v něm nejen touhu a chtíč, ale i výčitky, bolest a slzy. A právě kombinace toho všeho dělá z Možná jednou knihu, kterou přečtěte na jeden nádech, a na poslední straně vás bodne pocit lítosti, že je příběh u konce. Stejně tak jsem to měla i já. Kniha si mě dokázala omotat kolem prstu už prvním odstavcem, každý další řádek se četl skoro sám a stránky přemítaly jedna za druhou. Colleen Hooverová moc dobře ví, jak poskládat slovíčka, aby ve vás vyvolaly radost, lítost i rozhořčení.

Tato kniha je taky úplně první, která mě dohnala až k slzám, což jen vypovídá o tom, jak skvěle je napsaná. Knihu bych všemi deseti doporučila všem, kteří se rádi nechají vtáhnout do romantického děje. Možná jednou je příjemná oddechovka, kterou nebudete chtít dát z ruky.

Nikol Bláhová

  

Hotline