Beletrie > Dobrodružství, napětí, thrillery > Pro dospělé

 
Šílená

Šílená

Autor: Chloe Espositová
Nakladatelství: JOTA
Počet stran: 400 stran
Jazyk: český
Formát: Lze měnit formátování a velikost textu info
Běžná cena 368 Kč ušetříte 46% ebux cena 198 Kč
Dostupná pro:
 
Wooky
Kindle
PocketBook
ePub
 
 
 

Více o eKnize Šílená

Beth a Alvina jsou jednovaječná dvojčata, ovšem kromě podoby nemohou být rozdílnější. Beth, od dětství vzorná a cílevědomá dívka, se provdala za bohatého italského krasavce a žije na Sicílii ve vile snů. Její život je plný přepychu a blahobytu a není nic, co by si nemohla dopřát. Luxusní bydlení, značkové šaty, drahé šperky. Je to záviděníhodný život.

Alvinin život nestojí za nic. Bydlí v Londýně v levném společném podnájmu a vydělává si prodejem pofidérních inzerátů v bulvárních novinách. Nenávidí svou práci, nenávidí své spolubydlící a dělá vše pro to, aby i oni nenáviděli ji.

Když Beth pozve Alvinu do vily na Sicílii a pošle jí letenku první třídy, Alvie zprvu váhá. Se sestrou opravdu nejsou kamarádky. Lépe řečeno upřímně se nenávidí. Jenže ve chvíli, kdy Alvina dostane výpověď z práce a spolubydlící ji vyhodí z bytu, se představa luxusní dovolené nezdá tak marná.

Ovšem po příjezdu na Sicílii naberou události nečekaný spád. Alvina zjistí, že ji sestra nepozvala na návštěvu jen tak nezištně. Beth osnuje podezřelý plán a Alvina se má stát součástí komplotu jako sestřina dvojnice. Když Alvie okusí život v luxusu, chopí se příležitosti a bez skrupulí začne odstraňovat všechny, kteří jí stojí v cestě.   

 

Nic není takové, jak se na první pohled zdá.
Thriller nabitý šokujícími zvraty, bezuzdným sexem a žízní po krvi, který nenechá čtenáře vydechnout.

 

 
Zajímavost

Chloé Espositová vystudovala angličtinu na Oxfordské univerzitě a pracovala jako konzultantka, učitelka angličtiny na několika prestižních britských soukromých školách a jako módní stylistka. Absolvovala kurzy tvůrčího psaní na Faber Academy a poté vydala svou prvotinu, román Šílená, na níž navázala knihami Bad a Dangerous to Know. Žije v Londýně s manželem a dcerou.


RECENZE:

Beth a Alvina jsou jednovaječná dvojčata, která ale nemají nejlepší vztahy. Důvod? Každá je úplně jiná. Zatímco Beth je ta hodná, která měla vždy dobré známky, dobré kamarády a nikdy žádné problémy, Alvina si všechny vybírala i za sestru.

Již od dětství byl mezi oběma značný rozdíl. A nyní, když jsou obě dospělé a blíží se jim třicítka, jsou rozdílné i ve stylu života. Beth se provdala za milionáře, přestěhovala se s ním na Sicílii a mají spolu malého chlapečka. Žije obklopena luxusem s nejvíc sexy chlapem, o kterém kdy Alvina snila. Alvina totiž s Ambrogiem dokonce spala, a pak si místo ní vybral její sestru.

Obě spolu neprohodily jediné slovo od svatby Beth, kdy se Alvina pořádně předvedla. A nyní, po pár letech, nalezne Alvina vzkaz od své sestry, že potřebuje, aby za ní přijela. Alvina nejprve svou sestru ignoruje, když ji ale propustí z práce a v ten samý den se od svých spolubydlících dozví, že se má do zítra vystěhovat, dojde jí, že jet na dovolenou na Sicílii možná není až tak špatný nápad.

Beth pro Alvinu zařídí letenku v první třídě a na uvítanou jí věnuje i nějaké nové oblečení. Alvina je nadšená, ovšem jen do chvíle, kdy se od Beth dozví důvod, proč měla přijet. Měly by se na jedno odpoledne vyměnit. Alvině se to příliš nezdá, ovšem jakmile jí Beth přislíbí odměnu, nechá se přemluvit.

Nastane odpoledne, kdy se křehká a jemná Beth promění v obhroublou Alvinu. Pravá Beth si vyjde jako Alvina na procházku a s sebou vezme i svého chlapečka. Alvina začíná mít neblahé tušení, a vše vyvrcholí, když už je večer a pravá Beth nikde. Alvina si tedy dá pár drinků a už cítí, že něco nehraje...

Kniha Šílená mě zaujala svou anotací, tak jsem se rozhodla, že si knihu přečtu. Pořád jsem nechápala, proč se kniha jmenuje Šílená, no teď tomu zcela rozumím. Kniha se řadí mezi thrillery, kdy nemůžete čekat, co se vzápětí stane. Příběh o Alvině je neskutečně čtivě napsaný, takže jsem knihu zhltla jako malinu během tří dnů (kdybych mohla číst nonstop, nikdo by mě od té knihy nedostal). Překvapeně jsem otáčela stránku po stránce a šokovaně četla, co se událo.

Postavu Alviny jsem si neoblíbila. Ta holka byla opravdu šílená. Její nápady a neustálé nasazování na sestru mě vytáčelo. Její pracovní styl, kdy si klidně v pracovní době pustila porno, mi přišel dost mimo. Autorka vykreslila Alvinu dokonale šíleně.

První, co mě na knize upoutalo, byl nápad na výměnu identických dvojčat. Čekala jsem od knihy něco zcela jiného, ale to, čeho se mi dostalo, úplně předčilo má očekávání. Ptáte se, co mám na mysli? Pokud mi během četby probíhá děj před očima, cítím pocity postav, které žijí v knize, mám husí kůži a jsem jako na trní, protože netuším, jak kniha může skončit, to podle mě ukazuje na skvělý spisovatelský počin. A jestliže knihu dočtu a stále nad ní přemýšlím, pak je podle mého názoru kniha skutečně skvělá. A přesně toto všechno jsem u Šílené prožila.

Ačkoliv jsem si v knize příliš neoblíbila snad žádnou postavu, kniha mě bavila. Po dočtení jsem zůstala s pusou dokořán. To vážně? pomyslela jsem si a začala googlovat zda existuje pokračování. Světe div se, budou ještě dva díly. Už teď nutně potřebuji další díl! Čekám, že další kniha bude pokračovat přesně tam, kde jsme skončili.

 

Převzato z blogu https://lcsknihy.blogspot.cz


Sabina Novotná

 

 

Help, FAQ
Help, FAQ
Hotline