Beletrie > Domácí > Česká současná beletrie

 
Trojhra

Trojhra

Autor: Blanka Hošková
Nakladatelství: JOTA
Počet stran: 144 stran
Jazyk: český
Formát: Lze měnit formátování a velikost textu info
Běžná cena 228 Kč ušetříte 35% ebux cena 149 Kč
Dostupná pro:
 
Wooky
Kindle
PocketBook
ePub
 
 
 

Více o eKnize Trojhra

Patříte mezi ty, které vyhrály v loterii a na první dobrou si našly životního partnera, se kterým prožívají spokojený a plnohodnotný partnerský život, anebo jste vybíraly tak dlouho, až jste přebraly či si dokonce nevybraly vůbec?

Trojhra vypráví příběh dvou žen, jejichž povahy, způsob života i životní priority jsou diametrálně odlišné, přestože jejich náručí i srdcem prochází ve stejném období jeden a tentýž muž
aneb
příběh muže, jenž udržuje dva paralelní vztahy a miluje dvě ženy. Zatímco má potřebu ochraňovat křehkou květinku před nástrahami života a náladami despotického manžela, pomalu ale jistě se mu pod kůži dostává žena zcela opačného vzezření i chápání smyslu života, již kdysi bytostně miloval.

 

Různé druhy vztahů, které, ač závratně krásné, nemusí být v životě těmi vítěznými…Zajímavost

RECENZE:

Trojhra, to je inspirující název od úžasné profesionálky Blanky Hoškové. Spisovatelka nás ve své novince seznamuje s nejistou Aničkou, sebevědomou Kamilou a milencem obou žen.

Hrdinky obou příběhů mají jedno společné. Žijí život tak, jak přichází, sestává se z nahodilých situací a denních prožitků, jejich život řídí jiné osoby či osudy.

Jedná se o reálný spisovatelčin pohled na život současných žen, které neví jak dál žít svůj život. Nechat se zotročit, být služkou i v intimní oblasti, nevědět si rady sama se sebou?

Příběh Aničky, která hlavně musí začít věřit sama sobě, líčí, jak podléhá partnerovi - je to milenec, přezdívaný Sekáč Lancelot. Co jí poradí? Jak si oživit manželství? Jak se zprostit závislosti na druhé osobě? Dokáže Anička zvládnout svůj život, přesvědčit manžela o svých názorech a jednání?

Dále se také setkáváme se sebejistou slečnou Kamilou. Tato žena o sobě hodně přemýšlí, ale neumí si nastavit pevnou životní dráhu. Jedno ví; že mít velkou rodinu je potěšující ale i vyčerpávající, zdrcující a může vést i k utrpení po boku manžela. Její moc je v rukou velkého znalce žen, Sekáče, citově terorizujícího celé své okolí.

Kamila chce být ve všem nejlepší, dokonalost je její přednost. To také staví do cesty překážky ostatním lidem. Nalinkovala si svůj život bez překážek a bez skrupulí, jde si za svým cílem, který je pro ni tím nejdůležitějším v jejím životě.

Kniha Blanky Hoškové je četba na zamyšlení. Jedná se o psychologické pohledy do světa žen, trpících svojí životní nejistotou a odkázáním na jiné osoby. Spisovatelka ve svém díle poukazuje na nesnadný život svobodné i vdané ženy, ukazuje řešení každodenních problémů. Máme dostatečně velké sebevědomí? Ovládají nás vyšší síly? Jak se z toho všeho vymanit? Hrdinky příběhů běží na dlouhou trať, zvládnou souboj se sebou samou? To nám sdělí vynikající spisovatelka Blanka Hošková ve svém novém díle Trojhra.

Hana Bourková

 

Help, FAQ
Help, FAQ
Hotline