Beletrie > Sci-fi, fantasy > Pro dospělé

 
Katakomby

Katakomby

Autor: Madeleine Rouxová
Nakladatelství: JOTA
Série: Asylum (3. kniha v sérii)
Počet stran: 328 stran
Jazyk: český
Formát: Lze měnit formátování a velikost textu info
Běžná cena 368 Kč ušetříte 35% ebux cena 239 Kč
Dostupná pro:
 
Wooky
Kindle
PocketBook
ePub
 
 
 

Více o eKnize Katakomby

Odkud není cesty zpět...

Poslední rok na střední škole je pryč. Po všem, co spolu prožili, se Dan, Abby a Jordan těší na společný výlet autem a nehodlají se trápit tím, co bude, až skončí léto. Ale cestou za Jordanovým strýcem do New Orleansu si naši tři přátelé všimnou, že je sleduje červený sporťák. Pak začnou Danovi přicházet zprávy od někoho, od koho by je vůbec nečekal – od člověka, který zemřel o loňském Halloweenu.

Jak se podivné události stupňují, Dan je nucen smířit se s faktem, že to, co se mu přihodilo loni, možná nebyla jen shoda okolností, ale osud – osud, který spojuje Dana se skupinou lidí, kteří si říkají Řezbáři kostí a jsou fascinováni známými zabijáky z minulosti. Dan musí udělat vše, co je v jeho silách, aby tento výlet přežil.

 

I v této třetí knize série Asylum se setkáme s třemi teenagery, kteří balancují na tenké hranici mezi minulostí a současností, mezi genialitou a šílenstvím… Celý strhující příběh opět dokreslují originální fotografie.

 

Vzrušující, děsivé zážitky a sugestivní fotografie, to jsou atributy, díky kterým Publishers Weekly nazval Asylum „silným debutem v rámci ‚young adult‘ literatury“. I třetí díl série, Katakomby, je tak jako stvořený pro fanoušky Sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti.

 

***

 

MADELEINE ROUXOVÁ

je autorkou bestselleru Asylum, který se prodává v devíti zemích, a jeho pokračování Sanctum, jež časopis Southern Literary Journal nazval „skutečně strašidelnou“ knihou. Katakomby jsou třetím dílem série o Danovi, Abby a Jordanovi.

Madeleine získala roku 2008 titul bakaláře v oboru tvůrčího psaní a herectví na Beloit College. Na jaře 2009 dokončila semestr postgraduálního studia, během kterého navrhla, napsala a prezentovala historický román. Krátce poté založila experimentální literární blog Allison Hewitt Is Trapped, který se brzy rozšířil po celé „blogosféře“ a přinesl svým čtenářům jedinečné zážitky s beletrií na pokračování. Její nová série young adult, House of Furies, vyjde v létě 2017.

 

***

 

„Rouxová využívá nalezené autentické fotografie, textové zprávy a dokonale chytlavé začátky kapitol tak, že čtenáři nebudou chtít jít spát a budou sledovat dobrodružství roztomile podivínských a nadaných studentů dlouho do noci.“ BooklistZajímavost

RECENZE:

Bude zakončení trilogie Asylum a Sanctum stát za to, nebo půjde jen o slabý odvar předchozích dílů? To asi záleží na každém čtenáři v návaznosti na to, jaký očekával konec. Ten vám samozřejmě neprozradím, ale myslím si, že tábory čtenářů se budou rozdělovat.

Sklony označit Katakomby za nejslabší díl trilogie jsou velké, z vlastního subjektivního dojmu se mi příběh zdá jaksi rozvláčný a tu a tam se prostě nic moc neděje. Na druhou stranu můžeme takové chvíle vzít jako odpočinek od akce, případně v dialozích a jednoduchých událostech tušit důležité maličkosti pro věci příští. Někdy tam jsou, někdy nejsou… a to tvoří další část jemného napětí.

Napětí tu je méně, co myslíte?

A tohle nechám na zvážení. Myslíte si, že napětí je tady menší? Pravda, v předchozích dílech se toho možná dělo víc, děj se rozvíjel, gradoval, tady už se jen setkáváme s tím, co známe, co je potřeba nějak rozmotat a dějové linie se obtáčí kolem situací, které už jsou nějakým způsobem načaté v předchozích dílech nebo na ně porůznu navazují.

Fotografie navodí atmosféru, ale tak trochu… jinou!

Obálka je úžasná, tohle se povedlo všem členům realizačního nakladatelského týmu a činí tak z celé trilogie dobrou sběratelskou záležitost. Milovníci tajemství, duchů a děsu se budou utápět v nadšení už jen z vizuální stránky všech knih. Nápad využít v knize také dobové fotografie v sépiových odstínech, dát jich tam opravdu hodně, a ještě každou kapitolu označit jako číslo na jakési odřené staré tapetě…. Ach! Je to snad motiv tapety v nějakém starém hotelu, motelu, na konci města, kde v určitých číslech pokojů nechce nikdo spát, protože se tam v noci potulují zlé síly?

Ale pojďte se začíst, protože se budou klubka rozmotávat…

Lži, tajemství, podvody. Dan, Abby a Jordan se vydávají po školním roce na výlet, který má mnohé objasnit, na kterém si snad i chtějí odpočinout, ale věci se vyvinou poněkud jinak. Vystupují podivná tajemství, potkávají podivné osoby. Prozradím jen, že všechno začíná neexistujícím opravářem aut. Jen si vezměte, jestli byste chtěli uprostřed pustiny uvíznout s rozbitou pneumatikou. A tehdy se začíná příběh rozvíjet. Důraz je kladen na dialogy, což nepřekvapí čtenáře předchozích dílů, kteří jsou na styl jednotlivých postav zvyklí. Pokud čtete Katakomby jako první, doporučuji si dočíst i předchozí díly, pro lepší seznámení se s postavami. Pro prvočtenáře totiž Katakomby mohou působit zmateně, jako by na půli cesty a trvalo mi dlouho, než jsem si zvykla na vyjadřování jednotlivých postav. Přece jen, čtenářovo vědomí unikalo k tomu, že netuší, oč tu vlastně jde a proč je tu někdo chvíli tak suverénní a za chvíli se zase bojí něčeho nesmyslného. Chce to znát celou dějovou linii trilogie.

Renata Petříčková

 

Help, FAQ
Help, FAQ
Hotline