Beletrie > Historické romány

 
Skleněná past

Skleněná past

Autor: Eric Fouassier
Nakladatelství: JOTA
Počet stran: 336 stran
Jazyk: český
Formát: Lze měnit formátování a velikost textu info
Běžná cena 328 Kč ušetříte 39% ebux cena 199 Kč
Dostupná pro:
 
Wooky
Kindle
PocketBook
ePub
 
 
 

Více o eKnize Skleněná past

V roce 1503 jsou nalezeni tři mrtví alchymisté s podivnými písmeny vyrytými na čele. Anna Bretaňská je přesvědčená, že ve stínu královské koruny někdo zosnoval spiknutí, a vyšetřováním pověří mladou lékárnici Héloïse Sanglarovou spolu s panovačným a drsným baronem de Comballec. Aby zhatili plány zplozené chorou myslí, musí rozluštit záhady a tajné kódy tajemného pergamenu.

Vitráž se smrtící mocí, okultní vědy, tajemná zmizení… na Héloïse míří hrozby, ale ona je rozhodnutá nad královými protivníky zvítězit. Ale pro ženy je to těžká doba, a aby přežila, bude potřebovat pomoc všech svých spojenců, a možná dokonce i své lásky z mládí, rytíře Bayarda. Ledaže by rostoucí sympatie, jež pociťuje ke Comballecovi, její plány změnily…

 

Éric Fouassier nás v tomto poutavém příběhu, jenž osciluje mezi historickým románem a ezoterickým thrillerem, vtáhne do skutečného závodu s časem v srdci renesanční Francie.

 

-------------------------------

 

„Spiknutí, manipulace, vraždy, boje. Ale i milostné city, které činí tuto vzrušující zápletku ještě uhrančivější.“

Le Quotidien

 

„Vzrušující a inteligentní román.“

Pleine Vie

 

„Éric Fouassier nás s úžasnou lehkostí vrací v čase. Od prvních řádků je čtenář vtažen do tajemného renesančního prostředí plného alchymistů, kteří mění olovo ve zlato a honí se za tajemstvím nesmrtelnosti.“

www.darcybooks.wordpress.comZajímavost

Éric Fouassier (*1963) je členem Národní lékárnické komory, Řádu lékárníků, má doktorát z práv a farmacie. Zabývá se dějinami farmacie, které vyučuje na univerzitě už více než dvacet let. Je autorem několika novel a románů (např. Morts thématiques, 2009; Le Traducteur, 2010; Bayard ou le crime d՚Amboise, 2012). Poslední román Et puis le silence, který vyjde v říjnu 2017, publikuje pod jménem Yves Magne.
 

Help, FAQ
Help, FAQ
Hotline