Podnikání, ekonomie, finance > Cestovní ruch > Cestopisy

 
Očarovaná Havaj

Očarovaná Havaj

Autor: Miloslav Stingl
Nakladatelství: JOTA
Počet stran: 336 stran
Jazyk: český
Formát: Lze měnit formátování a velikost textu info
Běžná cena 398 Kč ušetříte 38% ebux cena 248 Kč
Dostupná pro:
 
Wooky
Kindle
PocketBook
ePub
 
 
 

Více o eKnize Očarovaná Havaj

Vyprávění o nejkrásnější části Země lidí z pera legendárního cestovatele s fotografiemi Jiřího Kolbaby

Havaj, očarovaná Havaj, prý nejkrásnější země světa, souostroví proslulé svými polynéskými obyvateli, melodickou hudbou, surfaři, obrovitými orchidejovými plantážemi a vulkány Mauna Keou a Mauna Loou, sopkami, které se tu rodí i dnes. Souostroví známé svými prý nejkrásnějšími plážemi světa – Waikiki a Kaanapali. Země snad s nejlepším podnebím planety. O všech těchto přiléhavých i falešných superlativech „očarované Havaje“ hovoří legendární český cestovatel a etnograf Miloslav Stingl. Na základě četných výzkumných cest odkrývá i ty tváře dějin a kultury této vzdálené tichomořské země, o nichž nemáme dosud tušení.

Aktualizované vydání provází krásné ilustrace, autorovy dobové snímky a nádherné fotografie jednoho z nejznámějších současných cestovatelů a fotografů Jiřího Kolbaby.

 

Miloslav Stingl (*1930, Bílina) zažil blokádu Kuby, mluvil s Fidelem Castrem, objevil ruiny mayských měst, rodil eskymácké děti v Arktidě, přátelil se s králem Tongy, přežil námořní katastrofu, plaval v řece plné krokodýlů. Slavný český cestovatel, etnograf a spisovatel působil v Ústavu pro etnografii a folkloristiku ČSAV, byl místopředsedou latinskoamerické společnosti. Celý život se věnuje literární tvorbě a pokračuje v badatelské a popularizační činnosti. Opakovaně pobýval v Americe, Austrálii a Oceánii. Vykonal 14 cest kolem světa. Na výpravách strávil přes 20 let, navštívil 150 zemí, domluví se 17 jazyky včetně řeči papuánského kmene Kumu. Je členem mezinárodních etnologických společností při UNESCO v Paříži. Severoamerický indiánský kmen Kikapú ho zvolil za svého náčelníka. Spolu s dvojicí Hanzelka a Zikmund patří mezi nejslavnější české a československé autory cestopisné literatury. Vstoupil do rekordmanské síně slávy jako nejvydávanější český autor a dostalo se mu řady literárních ocenění. V září 2014 obdržel prestižní mezinárodní cenu E. E. Kische za celoživotní dílo, o týden později stříbrnou medaili Senátu PČR. Dne 21. prosince 2015 obdržel cenu prezidenta Palauské republiky za propagaci země díky cestopisu Neznámou Mikronésií. V červenci 2015, 2016 i 2017 byl nominován na státní vyznamenání, medaili Za zásluhy. Nikdo před ním ani po něm nic podobného na cestovatelském a spisovatelském poli nedokázal. Celkovému počtu vydání všech jeho knih se nikomu z ostatních českých spisovatelů nepodařilo ani přiblížit.

 

Ma luna a‘e o nā lāhui a pau ke ola o ke kanaka

Nade všemi národy stojí lidství

(havajské rčení a osobní motto)

 

http://www.miloslavstingl.cz/

 

Jiří Kolbaba (*1957Brno) je český cestovatelfotograf a spisovatel, viceprezident Českého klubu cestovatelů. Procestoval všech šest kontinentů planety, více než 130 zemí světa.

Je předním popularizátorem cizích kultur u nás, spolupracuje s mnoha médii a na rádiu Impuls má již mnoho let populární pořad o cestování.

 

„Nikdy není nic definitivní a to je dobře. Kdykoli v životě můžeme změnit místo svého působení, prostředí, profesi i vlastní cíle. Jediné, co k tomu potřebujeme, je svoboda, zdraví a troška odvahy zariskovat.“

J. K.

 

Legendární cestovatel o nejkrásnější části Země lidí

Vyprávění o Havaji, krásné a vonící, nejslavnější legendě Jižních moří

Vyprávění o nejkrásnější části Země lidí z pera legendárního cestovatele s fotografiemi Jiřího Kolbaby

Poslední ráj planety

Sladký dech a vůně Havaje

Kultovní kniha legendy českého cestopisu s fotografiemi Jiřího Kolbaby
 

Hotline