Populárně naučná literatura

 
Zázrak jménem hořčík

Zázrak jménem hořčík

Autor: Carolyn Deanová
Nakladatelství: JOTA
Počet stran: 368 stran
Jazyk: český
Formát: Lze měnit formátování a velikost textu info
Běžná cena 348 Kč ušetříte 43% ebux cena 198 Kč
Dostupná pro:
 
Wooky
Kindle
PocketBook
ePub
 
 
 

Více o e-knize Zázrak jménem hořčík

Hořčík je nepostradatelná živina, životně důležitá pro naše zdraví a pocit pohody. Začleníte-li tento minerál do své stravy, bude vás chránit před takovými hrozbami, jako jsou srdeční nemoci, mrtvice, osteoporóza, cukrovka, deprese, artritida i astma, nebo vám pomůže mírnit jejich projevy. Přesto většina obyvatel západního světa stále vykazuje nebezpečně velký hořčíkový deficit.

Tento úžasný průvodce světem magnesia, aktualizovaný a doplněný o nejnovější poznatky vědeckého výzkumu, vám umožní pochopit, jak nesmírně důležitou roli hořčík hraje ve vašem těle a životě. V knize objevíte a dozvíte se:

 

• jak může vápník zvyšovat riziko srdeční nemoci a jak ho hořčík naopak dokáže snížit,

• informace o souvislosti mezi hořčíkem a obezitou, únavou, depresí, bolestmi zad a mnohými dalšími zdravotními a psychickými problémy,

• stravovací plán bohatý na hořčík, stejně chutný jako zdravý,

• které vitamíny a minerály s hořčíkem spolupracují při léčbě konkrétních nemocí,

• proč mohou diety jako paleo, raw food a pití zelených šťáv vést k nedostatku hořčíku,

• o nově dostupných hořčíkových doplňcích, které se účinněji vstřebávají,

• o výrazném úspěchu, který hořčík v poslední době zaznamenal na lékařské i veřejné scéně.

 

VARIANTA 2

Hořčík je nepostradatelná živina, životně důležitá pro vaše zdraví a pocit pohody. Začleníte-li tento minerál do své stravy, bude vás chránit před takovými hrozbami, jako jsou srdeční onemocnění, mrtvice, osteoporóza, cukrovka, deprese, artritida i astma, nebo vám pomůže mírnit jejich projevy. Avšak i přes jeho značný zdravotní přínos většina obyvatel západního světa stále vykazuje jeho nebezpečně velký nedostatek. Tento úžasný průvodce světem hořčíku, aktualizovaný a doplněný o nejnovější poznatky vědeckého výzkumu, vám umožní pochopit, jak nesmírně důležitou roli hořčík hraje ve vašem těle a životě.

V knize se dozvíte o nově dostupných hořčíkových doplňcích, které se účinněji vstřebávají, informace o souvislosti mezi hořčíkem a obezitou či zde najdete stravovací plán bohatý na hořčík. Dozvíte se nové poznatky o tom, jak může vápník zvyšovat riziko srdečních onemocnění – a jak je hořčík naopak dokáže snížit, jaké vitaminy a minerály s hořčíkem spolupracují při léčbě konkrétních nemocí a mnoho dalšího.

 

Bez dostatečného množství hořčíku v těle nemůžeme být opravdu zdraví.

Významným nedostatkem hořčíku údajně trpí každý třetí z nás.

Trpíte pocity úzkosti, migrénami, bolí vás záda? Zkuste hořčík!

 

 

***

 

Carolyn Deanová, M.D., N.D., je doktorka medicíny a naturopatie, průkopnice v oboru přírodní medicíny. Je autorkou nebo spoluautorkou více než třiceti knih o zdraví, mezi nimiž přední místo zaujímá již třetí vydání Zázraku jménem hořčík. Dr. Deanová má na svém kontě stovky článků a rozhovorů, které byly zveřejněny v mnoha tištěných i internetových časopisech o zdraví a rádiových a televizních pořadech.

Současně je dr. Deanová je členkou lékařského poradního výboru neziskové vzdělávací instituce Nutritional Magnesium Association (www.nutritionalmagnesium.org). Za svou práci na téma hořčík a zdraví obdržela v roce 2012 cenu od britské Heart Rhythm Society za „vynikající lékařský přínos pro zvládání srdečního rytmu“.

Více informací o dr. Deanové naleznete na adrese www.drcarolyndean.com.

 

 

***

 

 

„Tuhle knihu by si měl přečíst každý, kdo si přeje zlepšit kvalitu svého života.“

Stephen T. Sinatra, M.D., autor Léčení doktora Sinatry: Metabolická kardiologie

 

„Jasně formulovaná kniha, napěchovaná informacemi, nabízí se jako kompendium přírodní medicíny a neocenitelný zdroj jak pro praktické lékaře, tak pro veřejnost. Je to nejobsáhlejší a vědecky nejpodloženější průvodce mezi tou spoustou dosud vydaných příspěvků na téma hořčíku.“

Carolyn DeMarco, M.D., autorka Take Charge of Your Body: Women’s Health Advisor

 

„V průběhu celého svazku a naprosto srozumitelně předkládá Carolyn Deanová čtenáři neocenitelná doporučení – podložená nejnovějším výzkumem hořčíku. Z její práce může mít prospěch prakticky každý….“

Paul Pitchford, autor Healing with Whole Foods: Asian Traditions and Modern Nutrition

 

„Prvotřídní výzkum spolu s cennou inspirací pro zplnomocnění lékaře, který se nachází v každém z nás.“

 Joshua Rosenthal, ředitel Institutu pro integrativní výživu, autor The Energy Balance Diet

 

„Lékaři a terapeuti téměř nevěnují pozornost tomuto velice důležitému prvku, který se přitom rozhodujícím způsobem podílí na uchování našeho zdraví. V této významné knize o hořčíku je shromážděna spousta důkazů.“

Abram Hoffer, M.D., autor Putting It All Together: The New Orthomolecular Nutrition

 

Help, FAQ
Help, FAQ
Hotline