Sport, zdraví a životní styl > Sport > Ostatní

 
Pád FIFA: Milionová korupce v srdci světového fotbalu

Pád FIFA: Milionová korupce v srdci světového fotbalu

Autor: David Conn
Nakladatelství: HOST – vydavatelství
Počet stran: 341 stran
Jazyk: český
Formát: Lze měnit formátování a velikost textu info
Běžná cena 329 Kč ušetříte 40% ebux cena 199 Kč
Dostupná pro:
 
Wooky
Kindle
PocketBook
 
 
 

Více o e-knize Pád FIFA: Milionová korupce v srdci světového fotbalu

Fotbalu a politice prý rozumí každý. Občas však jedno od druhého nejde rozlišit.

Když bývalý prezident FIFA Sepp Blatter oznámil, že mistrovství světa ve fotbale se bude v roce 2022 konat v nesnesitelně rozpáleném Kataru, i naprostý laik pochopil, že s organizací světového fotbalu je něco zásadně v nepořádku. Policejní zátah v roce 2015 toto široce sdílené podezření potvrdil. Během mezinárodní akce bylo tehdy zatčeno a obviněno z korupce sedmadvacet vysoce postavených funkcionářů FIFA.

David Conn se dlouhodobě věnuje tématu korupce a politikaření v nejvyšších patrech světového fotbalu. Pád FIFA je výsledkem jeho mnohaletého úsilí, v němž popisuje začátky světové fotbalové federace i její trpký rozklad, líčí portréty padlých hvězd, jako jsou Michel Platini nebo Franz Beckenbauer, a zpovídá i samotného Blattera.

Kniha sílí s každou stránkou, vrší na sebe zradu za zradou a obsáhne i jeden z Connových dětských idolů — německého hráče Franze Beckenbauera.
- The Guardian

Výborné!
- The Sunday Times


Conn, novinář z britského Guardianu, s houževnatou chladnokrevností a sebejistotou odkrývá temný svět peněz v příběhu krásné, ale zkažené hry.

- The Observer

 Zajímavost

David Conn (nar. 1965) je sportovní novinář působící v deníku The Guardian. Třikrát byl jmenován britským reportérem roku v anketě Sportovní novinářské asociace a v roce 2013 získal v rámci Britských novinářských cen titul Sportovní novinář roku. Časopis UK Press Gazette ho v roce 2012 zařadil mezi deset nejvlivnějších sportovních novinářů ve Velké Británii. Dlouhodobě se zabývá hlavně korupcí nebo fanouškovskými skupinami. O fotbalu napsal od devadesátých let stovky článků a pět knih.
 

Help, FAQ
Help, FAQ
Hotline