Beletrie

 
Běguni

Běguni

Autor: Olga Tokarczuková
Nakladatelství: HOST – vydavatelství
Počet stran: 320 stran
Jazyk: český
Formát: Lze měnit formátování a velikost textu info
Běžná cena 299 Kč ušetříte 33% ebux cena 199 Kč
Dostupná pro:
 
Wooky
Kindle
PocketBook
 
 
 

Více o e-knize Běguni

Druhé, brožované vydání polského románu oceněného mezinárodní Man Bookerovou cenou.

Proč lidé cestují? Jsme všichni nomády, pro které je překonávání prostoru smyslem života? Olga Tokarczuková se svou pověstnou důsledností a porozuměním vede čtenáře pod povrch modernity, popisuje svět poutníků a hledá podstatu jejich nepokoje a potřeby nezůstávat na jednom místě. V příbězích a úvahách o cestování a prožitcích lidského těla napříč staletími až do současnosti se prolínají témata života, smrti i neukotvenosti.

----

Tokarczuková je jednou z nejodvážnějších a nejoriginálnějších evropských spisovatelek… Jen několik málo románů dokáže rozehrát svou vlastní melodii, a toto je jeden z nich. Každý čtenář si ho prožije po svém. Běguni jsou mezinárodním, vrtkavým a bohatým románem, ke kterému se můžete neustále vracet. Stejně jako skvělý a rozkošně impertinentní společník na cestách jsou vaším zrcadlem, výzvou i odměnou.
- Eileen Battersbyová, Los Angeles Review of Books

Běguni jsou sérií úlomků pospojovaných myšlenkou cestování — prostorem i časem — a také hloubavým a ironickým vypravěčem. Pohyb z jednoho místa na druhé, od jedné myšlenky k další, definuje jak obsah, tak styl románu. Tokarczuková má navíc potutelný smysl pro humor. Tento román je vítaným úvodem k dílu významné autorky a potěšením pro fanoušky současné evropské literatury.
- Kirkus Reviews

Číst Běguny je jako konečně dostat zprávu od svérázného starého kamaráda, se kterým léta nejste v kontaktu a předpokládali jste, že už je navždy pryč, protože takoví skvělí a vynalézaví lidé jsou vzácní. Chyba lávky — oni pro vás znovuobjevují svět, stejně jako to dělá i Olga Tokarczuková.
- Toby Litt, spisovatelZajímavost

Olga Tokarczuková (nar. 1962) je jedna z nejslavnějších současných polských spisovatelek a první polská držitelka Man Bookerovy ceny. Napsala osm románů, dvě sbírky povídek a její díla se překládají do mnoha světových jazyků. Mezinárodního úspěchu dosáhla svou třetí knihou Pravěk a jiné časy (1996, česky Host 1999, 2007), která byla oceněna prestižní Cenou Nadace Kościelských a cenou Paszport Polityki. Za romány Běguni (2007, česky Host 2008) a Knihy Jakubovy(2014, česky Host 2016) získala nejsledovanější polskou literární cenu Nike. Podle morálního thrilleru Svůj vůz i pluh veď přes kosti mrtvých (2009, česky Host 2010) natočila režisérka Agnieszka Hollandová v roce 2017 celovečerní film.
 

Help, FAQ
Help, FAQ
Hotline