Beletrie > Světová > světová současná beletrie

 
Pavoučí síť

Pavoučí síť

Autor: David Enrich
Nakladatelství: HOST – vydavatelství
Počet stran: 432 stran
Jazyk: český
Formát: Lze měnit formátování a velikost textu info
Běžná cena 349 Kč ušetříte 43% ebux cena 199 Kč
Dostupná pro:
 
Wooky
Kindle
PocketBook
ePub
 
 
 

Více o eKnize Pavoučí síť

Divoký příběh o matematickém géniovi, gangu zákeřných bankéřů a jednom z největších finančních podvodů v historii.

 

V roce 2006 si několik bankéřů a obchodníků z největších světových finančních institucí překvapeně uvědomilo jednu věc: LIBOR — Londýnskou mezibankovní nabídkovou sazbu, podle níž si banky navzájem půjčují — každý den sestavuje malá skupinka snadno zmanipulovatelných úředníků. Pokud by se obchodníkům povedlo postrčit sazbu směrem výhodným pro jejich vlastní obchodní portfolia, mohli by na tom vydělat balík. A tak se Tom Hayes, podivínský matematický génius a hvězdný obchodník, stal hlavní postavou skupiny výstředních byznysmenů a finančníků ochotných překročit kvůli penězům jakoukoli hranici.

----

Kniha má od začátku svižné tempo thrilleru Johna le Carrého — a až do konce nezvolní.
The New York Times

 

Enrich v této mistrovské knize ukazuje, jak jedovatá směs chamtivosti, arogance a touhy po moci vedla k podvodu nevídaných rozměrů.
- Kurt Eichenwald, držitel Pulitzerovy ceny

 

Pokud chcete pochopit, jak velké banky a akcioví obchodníci skutečně operují, bez této knihy se neobejdete.
- Marcus Brauchli, editor The Wall Street Journal

 

David Enrich (nar. 1979) působí jako novinář a redaktor deníku The New York Times. Dříve vedl tým investigativních reportérů The Wall Street Journal a také jeho londýnskou sekci zaměřenou na evropské bankovnictví. Dlouhodobě se věnuje tématům podnikání s financemi a regulace finančních trhů. Získal řadu novinářských ocenění, mimo jiné Overseas Press Club za reportáže o evropské finanční krizi a George Polk Award za reportáže o nelegálním obchodování s akciemi. Žije v New Yorku s manželkou a dvěma syny.

 

Hotline