Česká a světová literatura > Světová > světová současná beletrie

 
Někdo blízký

Někdo blízký

Autor: Cara Hunterová
Nakladatelství: HOST – vydavatelství
Série: Případy inspektora Fawleyho (1. kniha v sérii)
Počet stran: 359 stran
Jazyk: český
Formát: Lze měnit formátování a velikost textu info
Běžná cena 359 Kč ušetříte36% ebux cena 229 Kč
Dostupná pro:
 
Wooky
Kindle
PocketBook
ePub
 
 
 

Více o eKnize Někdo blízký

První případ inspektora Fawleyho.

Někdo unesl Daisy Masonovou. Vědí, kdo to udělal. Možná si to ještě neuvědomují. Ale vědí to. 

 

Osmiletá Daisy Masonová beze stopy zmizí z večírku, který její rodiče pořádají na zahradě rodinného domu. Inspektor Adam Fawley ze zkušenosti ví, že v devíti případech z deseti je únoscem dítěte někdo blízký. A Daisyina rodina je přinejmenším zvláštní — matka se při výslechu zoufale snaží udržet zdání normálnosti, kdežto otec se chová chladne a nepřístupně. A pak je tu Daisyin bratr, zakřiknutý a nemluvný… 

Fawley hraje o čas a pokouší se najít nějaké vodítko, jenže dívenka jako by se propadla do země — nikdo nic neviděl, nikdo nic neví. Všichni však mají na událost svůj názor, o který se neváhají podělit na sociálních sítích.  

---

Autorka má výborný přehled o současných trendech a k dokreslení případu hojně využívá sociální sítě a online média. Nejpůsobivější na románu je zobrazení sebestředné matky, jejíž neschopnost milovat vlastní děti vede k rozuzlení, které vám vyrazí dech. 
- The Times

 

Způsob, jakým vnímáme zločiny propírané v médiích, se díky sociálním sítím drasticky proměnil. Někteří autoři žánru krimi proto ve svém vyprávění neradi používají kulisy moderního světa — sociální média svádějí k chybám v logice děje a ubírají knize na tajemnosti. Na rozdíl od nich však Cara Hunterová do svého románu Někdo blízký moderní způsob vyšetřování zapojila a sociální média využila k vytvoření dynamického detektivního příběhu.
- WHSmith

 

Skvěle napsané psychologické drama, které vás udrží v napětí až do samého konce.
- Book Reporter

 Zajímavost

Cara Hunterová je spisovatelka z Oxfordu, z něhož udělala dějiště svých krimi románů. Její prvotina Někdo blízký si okamžitě získala skvělé čtenářské ohlasy, zařadila se mezi bestsellery The Sunday Times a v žebříčku prodejce Amazon se po mnoho měsíců držela na předních příčkách. Práva na překlad se prodala do více než deseti zemí. Čtenáři se mohou těšit na druhý díl série s inspektorem Adamem Fawleym nazvaný V temnotě (In the Dark, 2018), který připravujeme k vydání na jaro 2019.
 

Hotline