Beletrie > Světová > světová současná beletrie

 
Hygge a polibky

Hygge a polibky

Autor: Clara Christensenová
Nakladatelství: JOTA
Počet stran: 312 stran
Jazyk: český
Formát: Lze měnit formátování a velikost textu info
Běžná cena 298 Kč ušetříte34% ebux cena 198 Kč
Dostupná pro:
 
Wooky
Kindle
PocketBook
ePub
 
 
 

Více o eKnize Hygge a polibky

Šestadvacetiletá Bo byla vždy pečlivá a opatrná. I přesto se v práci dočkala výpovědi pro nadbytečnost a životní plány se jí teď začínají párat jako nepovedený svetr. Bo horečnatě shání nové zaměstnání, ale kamarádka Kirsten ji přesvědčí, aby spolu odjely na dovolenou, na chatu její matky postavenou na nejsevernějším cípu Severního Jutska. Bo se zastydí, že o tomto dánském kraji nikdy neslyšela.

 

„Jaké tam bude počasí?“ zajímá se Bo, zatímco hledá na webové stránce aerolinek letenky. „Mizerné,“ odvětí Kirsten věcně. „Londýn je proti Skagenu středomořské letovisko. A teď v listopadu je tam patnáct hodin denně tma. Ale do Dánska se přece nikdo nejezdí opalovat. Potřebuješ změnit prostředí, oprášit ze sebe pavučiny. A věř mi, ve Skagenu to bude hračka. V tom domě je útulno, i když se venku nedá vydržet, a kromě toho nikdy nevíš, koho dalšího tam můžeš poznat.“

 

Pár dalších kliknutí a už není cesty zpět. Život Bo začne nabírat docela nový směr.

 

***

 

Když se životní plány začnou párat jako svetr, je čas na změnu.

 

Kniha pro čtenáře ze všech koutů světa, kteří umějí ocenit dánské umění hygge.

 

Dokonalá knížka pro pohodu a dobrý pocit – zapalte si svíčku, zachumlejte se do deky a relaxujte…

 

***

 

Zdenčina poznámka k autorce (s tím se budeme muset nějak popasovat):  A jen taková poznámka ke knize Hygge a polibky. Její autorka je Clara Christensenová, o které není možné vůbec nic najít. A je to prý jméno hlavní postavy našeho románu Život zn. Hygge, který napsala Rosie Blakeová. Zvláštní, ne?

Blanka. Psala jsem Aně z PiP, která tu knihu zastupuje, jestli o Christensenové nemají nějaké informace – zatím žádná odpověď. Ale osobně si myslím, že je to pseudonym Rosie Blakeové. Na internetu po Christensenové ani stopy – nemají to knihkupci, nikdo.

 

Hotline