Beletrie > Historické romány

 
Ve svitu plynových lamp

Ve svitu plynových lamp

Autor: Steven Price
Nakladatelství: HOST – vydavatelství
Počet stran: 672 stran
Jazyk: český
Formát: Lze měnit formátování a velikost textu info
Běžná cena 449 Kč ušetříte 45% ebux cena 249 Kč
Dostupná pro:
 
Wooky
Kindle
PocketBook
 
 
 

Více o eKnize Ve svitu plynových lamp

Hluboce působivý, strhující román o nekonečném pátrání, které utváří lidský život.

William Pinkerton, syn nejproslulejšího amerického detektiva všech dob, má za sebou řadu úspěchů. Nyní se vydává do podsvětí viktoriánského Londýna v honbě za legendárním podvodníkem Edwardem Shadem, kterého se nepodařilo odhalit ani Williamovu otci. Je rozhodnutý tohoto zločince vypátrat stůj co stůj.

Adam Foole, gentleman bez minulosti, jednoho dne dostane dopis od své ztracené lásky Charlotte. Vypraví se ji hledat do Londýna, kde se dozvídá o jejím zlém osudu a také o tom, že byla ve spojení s mužem známým jako Shade.

Mezi oběma muži, slavným detektivem Pinkertonem a Foolem, který je zřejmě jediným klíčem k nalezení Edwarda Shadea, vznikne neobvyklé přátelství. Společně tedy vyrážejí na lov do londýnských stok, opiových doupat a spiritistických salonů a jsou odhodláni Shadea jednou provždy polapit.

 ----

Jako by Arthur Conan Doyle potkal Charlese Dickense a ten zase Williama Faulknera… Silný a extravagantní román s Londýnem v hlavní roli, brilantně vystavěný a plný melancholie.
- National Public Radio

 

Tento velkolepý příběh nezapomenutelného Williama Pinkertona a Adama Foolea uvrhne čtenáře do zakouřeného viktoriánského Londýna se vší jeho špínou i pozlátkem.
- Jacqueline Bakerová, spisovatelka

 

Steven Price (nar. 1976) je uznávaný kanadský spisovatel a básník. Vyučuje literaturu na univerzitě ve Victorii a za své básnické sbírky získal několik ocenění. Jeho první román Into that Darkness (2011) byl v užší nominaci na BC Fiction Prize, druhý román Ve svitu plynových lamp (2016) se dostal do širší nominace na Scotiabank Giller Prize. Autor žije se svou rodinou v kanadské Victorii. Tento velkolepý příběh nezapomenutelného Williama Pinkertona a Adama Foolea uvrhne čtenáře do zakouřeného viktoriánského Londýna se vší jeho špínou i pozlátkem.

 

Help, FAQ
Help, FAQ
Hotline