Beletrie > Světová > světová současná beletrie

 
Pačinko

Pačinko

Autor: Min Jin Lee
Nakladatelství: JOTA
Počet stran: 472 stran
Jazyk: český
Formát: Lze měnit formátování a velikost textu info
Běžná cena 398 Kč ušetříte 35% ebux cena 259 Kč
Dostupná pro:
 
Wooky
Kindle
PocketBook
ePub
 
 
 

Více o e-knize Pačinko

Pačinko je hazardní hra, kterou všichni hrají, ale společnost jí opovrhuje. Pačinko jsou peníze a jakuza.

 

Sundža je negramotná dívka z malé jihokorejské vesnice, která za celý život pozná hodně dřiny a jen málo vlídnosti a pochopení. Těsně před válkou ji osud zavane do Japonska, kde se kromě bídy musí potýkat i s pohrdáním a diskriminací. Rodina je pro ni vším, požehnáním i prokletím. Svým dětem se ze všech sil snaží zajistit lepší život, ale vzdělání samo o sobě nestačí. Podnikat v pačinku je pro Korejce v Japonsku jediný způsob, jak zbohatnout, ale peníze nejsou zárukou štěstí.

 

Strhující příběh korejské rodiny se odehrává na pozadí dramatických událostí, které ve dvacátém století změnily tvář Koreje i Japonska.

 

Kniha, na které se stanete závislí stejně jako na pačinku.

 Zajímavost

Min Jin Lee se narodila v jihokorejském Soulu. O sedm let později se s rodinou přestěhovala do Spojených států, kde o té doby trvale žije. Navštěvovala právnickou fakultu na Georgetown University a na Yale College se specializovala na dějiny. Získala Henry Wright Prize za literaturu, Pedenovu cenu za nejlepší povídku, Narrative Prize pro nové a začínající autory a James Ashmun Veech Prize za fikci. Námět pro román Pačinko načerpala během pobytu v japonském Tokiu mezi lety 2007–2011.

 

Min Jin Lee je kromě Pačinka také autorkou bestselleru Free Food for Millionaires a mezi jinými píše do The New York TimesCondé Nast TravelerThe London TimesThe Wall Street Journal a Food and Wine.

 

Help, FAQ
Help, FAQ
Hotline