Beletrie > Světová > světová současná beletrie

 
Vůně ďábla

Vůně ďábla

Autor: Mons Kallentoft
Nakladatelství: HOST – vydavatelství
Počet stran: 351 stran
Jazyk: český
Formát: Lze měnit formátování a velikost textu info
Běžná cena 339 Kč ušetříte 32% ebux cena 229 Kč
Dostupná pro:
 
Wooky
Kindle
PocketBook
 
 
 

Více o e-knize Vůně ďábla

Desátý případ inspektorky Malin Forsové.

Malin Forsová prochází osobní krizí a utápí se v alkoholu, navíc ji trápí jeden nevyřešený případ. Její šéf jí nabídne poslední šanci a pošle ji na několik měsíců do Thajska, kde má pracovat jako kontaktní policistka na švédské ambasádě v Bangkoku. Velkoměsto však není jen plné vůní, barev a zvuků, ale i korupce, drog, alkoholu a smrti. Osamělost v cizím městě je pro Malin náročnou zkouškou a pokušení ji provází na každém kroku.

 

Zachránit ji může jen práce. Když je ve městě nalezeno tělo švédské ženy, v Malin se probudí lovecký instinkt. Proč byla žena zavražděna tak brutálním způsobem? Malin se ocitá uprostřed případu, s nímž si neví rady thajská ani švédská policie. Aby našla vysvětlení i nemilosrdného vraha, bude se muset ponořit hluboko do minulosti.

 
Zajímavost

Mons Kallentoft (nar. 1968) pracoval v novinách a reklamě. Debutoval románem Pesetas (Pesety, 2000), za nějž získal prestižní cenu Katapultpriset za nejlepší švédskou prvotinu roku 2000. Proslavil se sérií o kriminální inspektorce Malin Forsové, jež byla přeložena do šestadvaceti jazyků. Vůně ďábla je již desátým dílem této řady. V češtině vyšla také kniha Food Junkie — Posedlý jídlem (2013, česky Host 2014) a krimi série čerpající z řecké mytologie, kterou autor píše společně s novinářem Markusem Luttemanem.
 

Help, FAQ
Help, FAQ
Hotline