Beletrie > Domácí > Česká současná beletrie

 
Rituál Turínského koně

Rituál Turínského koně

Autor: Martin Skořepa
Nakladatelství: HOST – vydavatelství
Počet stran: 152 stran
Jazyk: český
Formát: Lze měnit formátování a velikost textu info
Běžná cena 269 Kč ušetříte 26% ebux cena 199 Kč
Dostupná pro:
 
Wooky
Kindle
PocketBook
 
 
 

Více o e-knize Rituál Turínského koně

Když už vaši blízcí nezvládnou odečíst sedm od sta.

V televizních reklamách je stárnutí zobrazováno jako doba, kdy se vám tu a tam objevují šediny, ale pokud polykáte příslušné doplňky stravy, můžete zlézat Alpy a hrát si na honěnou s houfem růžolících vnoučat. Martin Skořepa zná jiné stáří. Próza Rituál Turínského koně ukazuje přízr/načné starosti padesátníků: odcházení rodičů i vlastní chátrání.

Soužití syna po onkologické operaci a alzheimerické matky je plné banálních a tragikomických situací. Autor se nedožaduje spoluúčasti, případné emoce krotí sebeironií a humorem. Základní rovinu doplňuje tématem homosexuality i otázkou osobní víry. Kniha se tak trochu podobá jízdě na horské dráze — nejprve čtenáře konfrontuje s rozpadem fyzickým i psychickým či pološerem gay světa, aby ho vzápětí unesla do jiných souřadnic.
Zajímavost

Martin Skořepa (nar. 1961) vystudoval Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy. Učil na střední a vyšší odborné škole a později prováděl německé turisty. V roce 1990 prožil osobní konverzi; coming outu se tím však nevyhnul. Před čtyřmi lety prodělal léčbu rakoviny. Jistou dobu se věnoval překladu a příležitostně přispívá do různých periodik. Jako prozaik debutoval v roce 2016 delší povídkou „Motýlí farma“ otištěnou v časopise Host. Rituál Turínského koně je jeho knižní prvotinou.
 

Help, FAQ
Help, FAQ
Hotline