Beletrie > Světová > světová současná beletrie

 
Svět ve slovech

Svět ve slovech

Autor: Martin Puchner
Nakladatelství: HOST – vydavatelství
Počet stran: 432 stran
Jazyk: český
Formát: Lze měnit formátování a velikost textu info
Běžná cena 379 Kč ušetříte 40% ebux cena 229 Kč
Dostupná pro:
 
Wooky
Kindle
PocketBook
 
 
 

Více o e-knize Svět ve slovech

Nikoliv náhodou si Alexandr Veliký schovával pod polštář Íliadu — někde se pro svá velikášská tažení inspirovat musel. A kdyby nebylo tiskařské infrastruktury zavedené Benjaminem Franklinem, boj o americkou nezávislost by vypadal úplně jinak…  

V hodinách češtiny a v knižních recenzích čas od času zaznívají velká slova o síle literatury. Jsou však tvrzení o moci slova něčím víc než jen nudnými a nutnými frázemi? Literární historik Martin Puchner se v jedinečných dějinách literatury snaží dokázat, že ano. Knihy, eposy a manifesty nepovažuje jen za texty vycházející z určitých uměleckých a intelektuálních tradic, nýbrž je vnímá jako aktéry dějin. Jazyk, slova a literatura proto v jeho vyprávění dokážou dobývat území, formovat národy a definovat kulturu stejnou měrou jako slavní vojevůdci, vynálezci a revolucionáři. 

 

Svět ve slovech přesvědčivě dokazuje, že psaní bylo v mnoha zásadních historických okamžicích důležitější, než bychom si mohli myslet.
- Financial Times

 

 
Zajímavost

Martin Puchner (nar. 1969) je literární kritik, filozof a jeden z předních profesorů anglické literatury na Harvardu a Berkeley. Zaměřuje se na moderní literaturu a snaží se o filozofický dialog a propojení mezi literaturou, filozofií, divadlem a společností. Za knihu Poetry of the Revolution: Marx, Manifestos, and the Avant-Gardes získal cenu Jamese Russela Lowella. Je editorem dvou svazků renomované Nortonovy antologie světové literatury.
 

Help, FAQ
Help, FAQ
Hotline