Beletrie > Světová > světová současná beletrie

 
Třetí poločas

Třetí poločas

Autor: Ray Kluun
Nakladatelství: JOTA
Počet stran: 318 stran
Jazyk: český
Formát: Lze měnit formátování a velikost textu info
Běžná cena 298 Kč ušetříte 67% ebux cena 99 Kč
Dostupná pro:
 
Wooky
Kindle
PocketBook
ePub
 
 
 

Více o eKnize Třetí poločas

Stijn a Carmen jsou moderní, zdraví a bohatí manželé, mají roční holčičku a oba vlastní prosperující firmu. Užívají si plnými doušky života v Amsterodamu, dokud Carmen není diagnostikována rakovina. Ze dne na den se jejich život změní z jednoho nekončícího večírku v cestu po doktorech a nemocnicích. Zatímco Carmen prochází chemoterapiemi a ozařováním, hédonista Stijn se vrhá do amsterodamského nočního života a do náruče žen.

Román popisuje bez patosu a falešného sentimentu smrtelnou a nevyléčitelnou nemoc, která zasáhla mladý manželský pár v rozkvětu života jako blesk z čistého nebe.

Autor vypráví svůj příběh přímočaře, bez příkras, nic neskrývá. Přitom však tyto tragické okamžiky líčí se svérázným černým humorem.

Příběh jedné lásky a smutného odcházení

Reedice světového bestselleru

Kniha byla přeložena do 24 jazyků a dočkala se také filmového zpracování

Román patří k nejúspěšnějším nizozemským debutům všech dob

 

***

 

Ray Kluun je pseudonym holandského autora, který se proslavil autobiografickým románem Třetí poločas, ve kterém popisuje, jak mu na rakovinu umírala jeho 36letá žena. Dříve úspěšný a nezávislý muž prošel obdobím hluboké transformace, vedl divoký život, aby se poté se svou tříletou dcerkou odstěhoval do Austrálie a začal psát. Podnikání pověsil na hřebík a věnuje se psaní.

 

***

 

„Nepamatuji si žádnou knihu, která by mě v posledních letech zasáhla víc. Fascinující, smutný, ale nikoli beznadějný příběh. Povinná četba pro všechny!“
Michal Viewegh

 

„Romány nizozemského spisovatele skrytého za pseudonymem Kluun připomínají nezastřené okno. A to, co je skrze něj vidět, může – svou maximální, téměř cynickou otevřeností – leckoho šokovat. Míra šoku odvisí od čtenářovy tolerance, otrlosti, vnímavosti, životních zkušeností…“

Hospodářské noviny

 

Hotline