Detektivky

Ta přede mnou
novinka
Doporučujeme

Ta přede mnou

Nakladatelství: OneHotBook
Jazyk: český
Délka: 578 min
Velikost: 567 MB
ebux cena 339 Kč
 
 
 

Více o audioknize Ta přede mnou

Jane se po osobní tragédii nastěhuje do nového domu na Folgate Street, který jí učaruje. Je to mistrovské dílo – minimalistický design ze světlého kamene a skla se vzdušnými, otevřenými prostory. Dům má ovšem také svá pravidla. Tajemný architekt totiž nájem podmiňuje celou řadou nařízení a restrikcí: čisté linie se nesmí narušovat dekorativními předměty, zbytečnostmi ani pohozenými věcmi – všechno je třeba hned uklidit na příslušná místa. Tenhle prostor má totiž své nájemníky změnit – aby jim pomohl začít znovu. Brzy však Jane zjišťuje, že v něm předtím žila Emma, která jí byla nápadně podobná věkem i vzhledem. To by mohla být jen podivná shoda náhod. Jenže předchozí nájemnice zemřela násilnou smrtí. A Jane se začíná obávat, že podobný osud čeká i ji. Čím více času totiž v domě tráví, tím více si uvědomuje, nakolik se její život začíná podobat tomu Emminu...
 
Podle románu se přiravuje filmová adaptace v režii Rona Howarda (Apollo 13, Čistá duše, Rivalové a další).


Zajímavost

Autor:
J. P. Delaney (* 1962)
 
Pod pseudonymem se ukrývá Tony Strong, autor několika bestsellerů, z nichž některé napsal rovněž pod jmény Anthony Capella nebo Jonathan Holt. Narodil se v Ugandě, ale když mu bylo šest měsíců, rodiče se rozhodli vrátit do Velké Británie. V Oxfordu vystudoval anglickou literaturu, potom nastoupil jako copywriter v reklamní agentuře Ogilvy and Mather, v níž se vypracoval na kreativního ředitele. První román, který vydal pod jménem J. P. Delaney, byl mrazivý příběh Ta přede mnou z roku 2017. Od té doby vyšel už ve více než 40 zemích a oscarový režisér Ron Howard (Apollo 13, Čistá duše) připravuje jeho filmovou adaptaci. Poté následoval podobně laděný thriller Věř mi.


Účinkující:
Máša Málková (* 1983)
 
Během studia na pražské konzervatoři hostovala ve Východočeském divadle v Pardubicích a objevovala se i na scénách v hlavním městě. V současnosti ji můžete také vidět v různých pražských divadlech (Divadlo Rokoko, Studio Ypsilon, Divadlo v Rytířské). Upozornila na sebe ve filmu Jiřího Menzela Obsluhoval jsem anglického krále (2006) a zazářila po boku Karla Rodena ve snímku Fotograf (2015) o životě Jana Saudka. Známá je ze seriálu Ulice a jako moderátorka televizního pořadu o počítačových hrách Game Page (do roku 2012).

Kristýna Podzimková (* 1985)
 
Vystudovala Janáčkovu konzervatoř v Ostravě a poté dostala angažmá v Těšínském divadle v Českém Těšíně,. Od roku 2009 je na volné noze. Na filmovém plátně se poprvé objevila ve snímku Juraje Jakubiska Bathory (2008), větší hereckou příležitost  dostala v německém filmu Absurdistán, do kterého ji obsadil režisér Veit Helmer a s nímž se také zúčastnila festivalu Sundance. Známá je ze seriálů (Ulice, Soukromé pasti, Doktoři z Počátků, Ohnivý kuře) nebo z dvoudílného televizního snímku Metanol (2018).
 

Help, FAQ
Help, FAQ
Hotline