Beletrie > Světová > světová současná beletrie

 
Tajemství hedvábného vějíře

Tajemství hedvábného vějíře

Autor: Lisa See
Nakladatelství: JOTA
Počet stran: 384 stran
Jazyk: český
Formát: Lze měnit formátování a velikost textu info
Běžná cena 298 Kč ušetříte 34% ebux cena 198 Kč
Dostupná pro:
 
Wooky
Kindle
PocketBook
ePub
 
 
 

Více o eKnize Tajemství hedvábného vějíře

Ženu jménem Lilie pronásledují vzpomínky – na dívku, jíž kdysi bývala, a na dávno mrtvou přítelkyni, která výrazně ovlivnila její život.

V Číně devatenáctého století, kdy manželky a dcery chodily s podvázanými chodidly a žily v téměř úplné izolaci, vytvořily ženy z daleké provincie Chu-nan své vlastní tajné „ženské“ písmo, nu-šu. Některé dívky byly tehdy spojovány do dvojic s lao-tchung, svým druhým já, v citových svazcích, které trvaly zpravidla až do smrti. Malovaly dopisy na vějíře, vyšívaly vzkazy na kapesníky a sepisovaly příběhy, jejichž prostřednictvím vystupovaly ze své samoty, aby mohly s ostatními sdílet své naděje, sny a úspěchy.

Když Sněžný kvítek pošle Lilii hedvábný vějíř s textem v nu-šu, jejich přátelství je zpečetěno a v útlém věku sedmi let se z nich stávají lao-tchung. Obě musí čelit hladomoru a útrapám spojeným s rolnickým povstáním, přemýšlejí o svých sjednaných sňatcích, o své osamělosti, o radostech i tragédiích mateřství. Především jejich vztah, v němž nacházejí útěchu, udržuje obě duše při životě. Pak ale dojde k nedorozumění a celoživotní přátelství se ocitá v troskách.

 

Tajemství hedvábného vějíře nás vrací do čínské historie. Tento hluboce jímavý román zaujme také realistickým dobovým koloritem a skrytou spřízněností s Goldenovou Gejšou. Kniha nabitá lyrismem a emocemi proniká do jednoho z nejtajemnějších lidských vztahů, jakým je přátelství mezi ženami.

 

 

***

 

 

Mezinárodní bestseller o dvou křehkých ženách, jež v sobě našly dostatek sil postavit se krutým zvyklostem Číny 19. století.

 

 

***

 

 

Lisa See se narodila v Paříži, ale vyrostla v Los Angeles. Žila s matkou, taktéž spisovatelkou, ale mnoho času strávila také s otcovou rodinou, která pocházela z Číny, což velmi ovlivnilo její dílo. Pracovala pro Publishers Weekly, psala také články pro Vogue, Self, More a další tištěná média. Je autorkou více než desítky knih, které byly přeloženy do 39 jazyků a získaly mnohá ocenění.

 

www.LisaSee.com

 

 

***

 

 

„Lisa See napsala své dosud nejlepší dílo. Kniha Tajemství hedvábného vějíře je bolestně krásná i zázračně obrazotvorná. Je to tak úchvatné vyprávění, že stránky odplývají a před námi zůstává samotný příběh od začátku do konce.“

Amy Tan, autorka knihy Údolí úžasu

 

 

„Tato úžasná kniha mě uchvátila — je to příběh utajené ženské civilizace, která v Číně existovala ještě donedávna. Okouzlující a znepokojivý román. Krásný.“

Maxine Hong Kingstonová, autorka knihy Válečnice

 

 

„To, co dokázala Lisa See, umí jen ti nejlepší romanopisci: oživit nejen postavu, ale celou kulturu a s ní spojenou senzibilitu, tak nápadně odlišnou od naší. Je to strhující a naprosto přesvědčivý obraz jednak ženy, kterou formovalo násilí a strádání už od útlého věku, jednak přátelství, které jí pomáhalo přežít.“

Arthur Golden, autor bestselleru Gejša

 

 

Hotline