Beletrie > Dobrodružství, napětí, thrillery > Pro dospělé

 
Muž bez tváře

Muž bez tváře

Autor: Caimh McDonnell
Nakladatelství: JOTA
Série: Dublinská trilogie (1. kniha v sérii)
Počet stran: 392 stran
Jazyk: český
Formát: Lze měnit formátování a velikost textu info
Běžná cena 378 Kč ušetříte 34% ebux cena 248 Kč
Dostupná pro:
 
Wooky
Kindle
PocketBook
ePub
 
 
 

Více o eKnize Muž bez tváře

Paul Mulchrone je průměrný, ničím nevynikající mladý muž z irského Dublinu, jenž se – částečně v důsledku těžkého dětství – prokousává životem doslova ze dne na den. Nemá pořádnou práci, partnerku ani světlou budoucnost. Jen tuctovou tvář, díky níž si vydělává (dá-li se to tak nazvat) na nuzné živobytí. Když se ho kdosi pokusí zabít poprvé, jedná se víceméně o náhodu. Podruhé to už však je záměr. Paul se zničehonic ocitá na útěku, přičemž s hrůzou zjišťuje, že jediní lidé, kteří mu můžou pomoci, jsou zdravotní sestra se zálibou (hraničící se závislostí) v krimi románech a velmi nekonvenční policista se sklonem k násilí. Spolu musí vyřešit jeden z nejzáhadnějších zločinů v historii Irska, jinak se stanou další obětí. A to velmi brzy.

 

***

 

Caimh McDonnell je známý a mnohokrát oceněný irský komik („na stojáka“), spisovatel a autor zábavných televizních lahůdek.

Účinkováním v mnoha britských klubech získal renomé velmi zábavného bělovlasého Ira, jehož jméno neumí nikdo vyslovit. Často vystupuje na Edinburském festivalu, byť hlavně kvůli smaženým specialitám, které se tam prodávají.

V posledních několika letech se věnuje hlavně psaní. Debutoval knihou Muž bez tváře, která vyšla v roce 2016 jako první díl takzvané Dublinské trilogie.

Když zrovna nevystupuje ani nepíše knihy, vymýšlí pořady pro televizi, a to kupodivu i dětské, za něž byl nominován na cenu BAFTA.

Caimh je nesmírně pyšný na svou roli „hlasu londýnských Irů“. Již mnoho let je součástí ragbyové scény, působí jako hlasatel na stadionu v Readingu, dělá rozhovory s hráči a píše články. Má také poněkud nešťastný zvyk nechat si ostříhat své výrazné kadeře pro účely charity.

Zkrátka a prostě se nikdy nenudí.

 

***

 

„Jedna z nejzábavnějších detektivek široko daleko.“

The Express

 

„Vynikající napínavá detektivka.“

The Irish Post

 

„Tato kniha si otevřeně říká o zfilmování. Je inteligentní a zábavná.“

Books Ireland Magazine

 

„Od konce první strany mě ta kniha nepustila. Velmi chytře napsaná, se zábavnou zápletkou a dobře vykreslenými postavami.“

The Sun-Gazette

 

„Humorná detektivka v té nejlepší podobě. Komická, vtipná a velmi zábavná. Zručně a podmanivě napsaná.“

Audiothing

 

„Takhle má vypadat detektivní román. Dokonale napsaný s velmi zábavným, nicméně poutavým příběhem zaplněným skvělými postavami.“

Strange Alliances

 

„Velmi barvitá kniha, v níž se hladce střídají humor a hrůza, takže většinu času při její četbě jsem byla napnutá a zároveň se smála.“

Cleopatra Loves Books

 

„Originální, novátorská, inteligentní a velmi, velmi zábavná kniha.“
Maureen Carterová, autorka knih s inspektorkou Bev Morrissovou

 

 

Hotline