Beletrie > Historické romány

 
Mořská panna

Mořská panna

Autor: Christina Henryová
Nakladatelství: JOTA
Počet stran: 264 stran
Jazyk: český
Formát: Lze měnit formátování a velikost textu info
Běžná cena 328 Kč ušetříte 33% ebux cena 219 Kč
Dostupná pro:
 
Wooky
Kindle
PocketBook
ePub
 
 
 

Více o eKnize Mořská panna

Už jste někdy viděli mořskou pannu? S touto knihou budete mít pocit, že ji znáte dokonale.

 

Byla jednou jedna mořská panna, která se jmenovala Amelia. Toužila poznat svět lidí, pochopit jejich duše a srdce, a tak se rozhodla, že půjde žít na souš.

 

Byl jednou jeden muž, který se jmenoval P. T. Barnum, muž, jenž toužil vydělat jmění na dechberoucích a neuvěřitelných věcech, které fascinovaly tehdejší společnost. A taková mořská panna byla víc než fascinující.

 

Amelia souhlasí, že se stane hlavní hvězdou Barnumových show, rozhodne se, že prozradí svou identitu a dá lidem, co chtějí. Naivně si myslí, že bude moci odejít, kdykoli bude chtít. Barnum se ale mořské panny jen tak nevzdá. Amelia poznává, že lidský svět není tak úžasný, jaký si ho vysnila, přesto ji v něm potká i láska. Zamiluje se a touží po klidném rodinném životě. Podaří se jí utéct od Barnuma, před náboženskými fanatiky, nebo bude muset otročit jako exponát v muzeu až do konce svých dnů?

 

***

 

Christina Henryová je americká spisovatelka, která se proslavila zejména sedmidílnou sérií Black Wings. Také její další knihy se staly bestsellery. Christina ráda běhá dlouhé tratě, přečte vše, co se jí dostane do ruky, ráda sleduje filmy se samuraji a zombies. Ve volném čase se věnuje také psaní titulků k filmům. Žije v Chicagu s manželem a synem.

 

***

 

Historická pohádka inspirovaná skutečnou událostí: P. T. Barnum ve své show v 19. století skutečně podvodně předváděl obecenstvu Mořskou pannu z Fidži.

 

***

 

Mořská panna je mytický a skvělý příběh plný kouzla, vášně a odvahy, posazen na kontrastu doby, která zakazovala ženám – natož mořským pannám – mít vlastní názor. Kniha Christiny Henryové je požitek, zamilovala jsem se do ní.“

Louisa Morganová, autorka knihy The Secret History of Witches

 

„Život a osud Mořské panny provází touha: touha po moři, po pravdě, po lásce. Příběh je velmi čtivý a zcela vás pohltí.“

Ellen Herricková, autorka knihy The Sparrow Sisters

 

„Tento román splétá úchvatný příběh fascinující mladé ženy, která se objeví ve světě proslulého šoumena. Originální a magický román, po kterém střemhlav skočíte a který si vychutnáte.“

Hazel Gaynorová, autorka bestselleru The Cottingley Secret

 

Help, FAQ
Help, FAQ
Hotline