Česká a světová literatura > Světová > světová současná beletrie

 
Město lží

Město lží

Autor: Sam Hawkeová
Nakladatelství: HOST – vydavatelství
Počet stran: 583 stran
Jazyk: český
Formát: Lze měnit formátování a velikost textu info
Běžná cena 399 Kč ušetříte40% ebux cena 239 Kč
Dostupná pro:
 
Wooky
Kindle
PocketBook
ePub
 
 
 

Více o eKnize Město lží

Když mě strýc poprvé otrávil, bylo mi sedm… 

Jovan navenek působí jako tichý, nenápadný mladík, který se od ostatních liší jen celoživotním přátelstvím s kancléřovým okouzlujícím, lehkomyslným následníkem. Ve skutečnosti je však mistrem jedů a bylin, vycvičeným ochutnavačem, který má za úkol chránit vládnoucí rodinu. I jeho sestra Kalina za maskou vyrovnanosti a klidu ukrývá život plný lží a tajemství — z nichž některá nezná dokonce ani sám Jovan. 

Když kancléř nečekaně podlehne neznámému jedu a hlavní město se ocitne v obležení, musejí Jovan s Kalinou vytáhnout do boje proti neznámému nepříteli a zachránit nejen následníka, ale také celé město a zemi. Postupně však zjišťují, že společnost, do níž se narodili a v níž vyrůstali, má dvě tváře a vedle krásy a civilizovanosti vládne jejich světu také tyranie a zrada. 

Nebezpečí číhá na každém kroku a starodávní duchové země se probouzejí… a velmi se zlobí. 

––––

V románu Sam Hawkeové jsou akční scény napínavé a nálada mrazivá, každý zvrat a odhalení vás vede k překvapivému závěru. Město lží spojuje záhadu zamčeného pokoje se špionážním thrillerem a akční fantasy tak, že vás donutí číst dlouho do noci.
– SFX Magazine

Přesvědčivá fantasy detektivka a strhující bildungsroman. Jako kdybyste propojili Agathu Christie s Robin Hobbovou.
– The Guardian

Příběh travičů, podvodů a zrady, který jistě udrží čtenáře v napětí. Nečetl jsem mnoho knih, které obsahují tolik zvratů a jsou tak nepředvídatelné, zvláště v posledních kapitolách, jako je tento — moc se mi líbilo, jak to Sam Hawkeová napsala.
– Terry Brooks, spisovatel

 

 Zajímavost

Sam Hawkeová je ve dne právničkou, v noci instruktorkou jiu-jitsu, ale také matkou dvou malých nindžů a paničkou dvou psů. Žije v australské Canbeře. Město lží (2018) je jejím prvním románem.
 

Hotline