Česká a světová literatura > Světová > světová současná beletrie

 
Temné sosny

Temné sosny

Autor: Will Dean
Nakladatelství: HOST – vydavatelství
Počet stran: 352 stran
Jazyk: český
Formát: Lze měnit formátování a velikost textu info
Běžná cena 349 Kč ušetříte34% ebux cena 229 Kč
Dostupná pro:
 
Wooky
Kindle
PocketBook
ePub
 
 
 

Více o eKnize Temné sosny

V devadesátých letech byla v hustém švédském lese spáchána série záhadných vražd. Těla obětí nalezli bez očí, pachatel nebyl nikdy dopaden… 

O dvacet let později lesem opět znějí výstřely — je první týden lovecké sezony a poklidným životem obyvatel nedalekého městečka náhle otřese další vražda. 

O případu píše neslyšící novinářka Tuva Moodysonová, která doufá, že by jí reportáž mohla odstartovat kariéru. V přírodě se necítí dobře a nemůže se dočkat návratu do velkoměsta. Při pátrání odhalí řadu tajemství, jež drží město Gavrik pohromadě. Má současný případ nějakou spojitost s vraždami, ke kterým v lese došlo před dvaceti lety? A proč vrah vyjímá svým obětem oči? 

Tuva se musí postavit svým vlastním démonům a vydat se do hlubin lesa, aby našla vraha a napsala svůj příběh. A pak konečně může z Gavriku vypadnout. 

 ––––

Tajuplné, děsivé a napínavé. Nadchly mě ty twinpeaksovské vibrace. Nadchla mě Tuva. Další, prosím!
C. J. Tudorová, autorka románu Kříďák

Silný příběh, který britský autor zasadil do chladné švédské krajiny, je hozenou rukavicí mistrům severské krimi na jejich vlastní půdě.
– The Times and The Sunday Times Crime Club

Houževnatá a okouzlující hlavní hrdinka. Je to přesvědčivý začátek série, která má vynikající potenciál.
– The Guardian

 

 Zajímavost

Will Dean vyrostl ve Velké Británii a vystudoval práva na London School of Economics. Dokud bydlel a pracoval v Londýně, dvakrát týdně jezdíval do Švédska, kde na mýtině v rozlehlém lese budoval dřevěný dům, v němž nyní s rodinou bydlí. Jeho prvotina Temné sosny (2018) zaznamenala mimořádný úspěch u kritiky, stala se knihou roku The Daily Telegraph a dostala se do užší nominace na cenu Not the Booker Prize deníku The Guardian. Televizní práva byla prodána společnosti Lionsgate Studios.
 

Hotline