Světová próza

Zlodějka knih
novinka
bestseller

Zlodějka knih

Nakladatelství: OneHotBook
Jazyk: český
Délka: 983 min
Velikost: 1158 MB
ebux cena 379 Kč
 
 
 

Více o audioknize Zlodějka knih

„Věřte mi. Já doopravdy dokážu být bezstarostná. Dokážu být přátelská. Příjemná. Přívětivá. Ale nechtějte po mně, abych byla hodná, to není moje parketa. Když nic, jsem aspoň spravedlivá,“ prohlašuje o sobě vypravěčka tohoto příběhu, jímž je sama Smrt. „Budu vám povídat o jedné z těch, kdo dokážou neustále přežívat – odbornice na zůstávání. Jen jeden z té malé knihovny příběhů, které s sebou nosím. Každý z nich je pokus přesvědčit mě, že vy a vaše lidské existence za něco stojíte.“ A vy poslouchejte, abyste zjistili, co osudy Zlodějky knih neboli Liesel Memingerové – dívky, která v Německu pod nadvládou Adolfa Hitlera putuje ke svým pěstounům a snaží se v rostoucím chaosu a zmaru najít nějaký smysl – prozradí o lidech vám.
 
Podle románu vznikla rovněž filmová adaptace (režie Brian Percival, 2013) s Geoffrey Rushem a Emily Watson v hlavních rolích.


Zajímavost

Autor:
Markus Zusak (* 1975)
 
Australský autor se celosvětově proslavil díky svému pátému románu Zlodějka knih (2005; česky Argo, 2009). Ve své rodné zemi už byly ovšem dobře známé jeho knížky pro děti a mládež, zejména trilogie Roky pod psa, Smečka rváčů a Když psi pláčou či próza Posel (česky vydalo nakladatelství Argo). Román Zlodějka knih se stal bestsellerem, byl přeložen do mnoha jazyků a vznikla také jeho filmová adaptace (režie Brian Percival, 2013). Jeho zatím posledním dílem je Clayův most (2018; česky Argo, 2019).

Účinkující:
Vilma Cibulková (* 1963)
 
V roce 1980 absolvovala Střední pedagogickou školu v Karlových Varech a začala studovat na pražské DAMU. Ještě během studia hostovala v Národním divadle v Praze, po absolutoriu roku 1985 také v Divadle na Zábradlí, od srpna 1985 byla elévkou Národního divadla a od října 1985 do března roku 1991 už byla platnou členkou činohry. V letech 2004–2006 vystupovala v Divadle na Vinohradech, posléze dostala angažmá v souboru Divadla pod Palmovkou, kde působí jako host dodnes. Řadu rolí ztvárnila rovněž v televizních seriálech a ve filmu. Výrazné postavy představovala například ve snímcích Kuře melancholik, Pramen života, Pupendo, Mazaný Filip, Krev zmizelého, Zemský ráj to napohled… V roce 2003 obdržela ocenění Český lev za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli ve filmu Pupendo.
 


 

Help, FAQ
Help, FAQ
Hotline