Populárně naučná literatura > Kultura

 
Havel v Americe

Havel v Americe

Autor: Lenka Kabrhelová, Rosamund Johnston
Nakladatelství: HOST – vydavatelství
Počet stran: 232 stran
Jazyk: český
Formát: Lze měnit formátování a velikost textu info
Běžná cena 319 Kč ušetříte 38% ebux cena 199 Kč
Dostupná pro:
 
Wooky
Kindle
PocketBook
 
 
 

Více o eKnize Havel v Americe

Síla intelektuálního a politického odkazu Václava Havla nepůsobí pouze v českém, potažmo středoevropském prostoru. Už za normalizace byl Havel jako dramatik, esejista a disident považován za morální a myšlenkovou autoritu i na Západě. A po roce 1989 se s prezidentem Havlem pravidelně setkávali důležití političtí, kulturní a duchovní představitelé z celého světa nejen kvůli státnickým povinnostem, ale mnohdy i proto, že o to sami stáli. 

Václav Havel je v západní paměti živou postavou i dnes. Nadace Knihovny Václava Havla v New Yorku si dala za úkol tuto paměť alespoň částečně zmapovat metodou orální historie. Výsledkem jsou pozoruhodné rozhovory s tak významnými osobnostmi, jako je například diplomatka Madeleine Albright, někdejší prezident USA Bill Clinton, historik Timothy Snyder či hudebnice Suzanne Vega. 

 ––––

Lidé nechápou, jak zásadní postavou Havel byl a jak jím — když přijel do Spojených států — byli Američané uchváceni.
- Madeleine Albrightová

 

Havel nikdy Československo neopustil. Mohl patřit mezi newyorskou smetánku. Ale vytrval v tom, co mu šlo, a ze všech sil usiloval o změnu. A zdálo se, že ho to baví, což lidem dávalo jistotu, že věří v to, co dělá.
- Bill ClintonZajímavost

Lenka Kabrhelová je novinářka a bývalá zahraniční korespondentka Českého rozhlasu v USA a Rusku. Pracovala také pro BBC. Absolvovala novinářské stipendium Nieman Fellowship na Harvardově univerzitě.

Rosamund Johnston je skotská historička působící na New York University a rozhlasová novinářka. Věnuje se především orální historii a dějinám střední Evropy, zejména České republiky.

 

Help, FAQ
Help, FAQ
Hotline