Zahrada, zvířata, příroda > Zahrada > Zahrada

 
Zelené pokoje: Inspirace pro zdravou a zabydlenou zahradu

Zelené pokoje: Inspirace pro zdravou a zabydlenou zahradu

Autor: Ferdinand Leffler
Nakladatelství: HOST – vydavatelství
Počet stran: 312 stran
Jazyk: český
Formát: Nelze měnit formátování a velikost textu info
Běžná cena 649 Kč ušetříte 54% ebux cena 299 Kč
Dostupná pro:
 
Wooky
 
 
 

Více o eKnize Zelené pokoje: Inspirace pro zdravou a zabydlenou zahradu

Jak můžete proměnit svou zahradu, aby byla intimnější a útulnější? Jaké ověřené postupy a architektonické triky a prvky využít, aby vám přinášela radost každý den v roce? Nechte se inspirovat! 

Zahrada nám dokáže zprostředkovat jedinečný kontakt s přírodou, stínem nebo světlem — ale zejména je to bezpečné místo setkávání s našimi nejbližšími a také místo, kde můžeme být sami se sebou. Zodpovědně a vědomě naplánovaná zahrada nám navíc umožní pozorovat postupnou proměnu místa a vtahuje nás do svého vlastního času.  

Zakladatel ateliéru zahradní architektury Flera Ferdinand Leffler přirovnává jednotlivé části zahrady z hlediska funkce k místnostem v domě, vysvětluje nám podstatu těchto zelených pokojů a nabízí možnosti, jak je využít, aby naše prožitky strávené mezi stromy, květinovými záhony, vodní plochou a terasami byly co nejpříjemnější a nejintenzivnější.  

Kniha nás seznámí mimo jiné s příběhy pěti vybraných zahrad, na jejichž proměně se Ferdinand Leffler spolu s jejich majiteli podílel. Nabízí také praktické tipy a osvědčené postupy, které může při kompozici a zakládání zahrady využít každý. 

 ––––

„Ferdinand otevřel české zahrady novým trendům. Svým nadšeným a kultivovaným projevem v médiích dokázal inspirovat mnoho milovníků zahrad ke změnám. Kniha Zelené pokoje je dalším výrazným počinem v jeho neutuchající snaze ukazovat cestu k zušlechtění našich zahrad, protože, jak praví klasik, krása vzniká kultivací.“
— Přemysl Krejčiřík, autorizovaný krajinářský architekt a pedagog Zahradnické fakulty MENDELU v Brně, a Kamila Krejčiříková, zahradní architektkaZajímavost

Ferdinand Leffler (* 12. 12. 1978) vystudoval obor krajinné plánování v kombinaci se zahradním inženýrstvím na České zemědělské univerzitě.

Je zakladatelem ateliéru zahradní architektury Flera, který patří k největším v Evropě. Věnuje se projektům soukromého i veřejného prostoru a několikrát se svým týmem získal titul Zahrada roku a další ocenění. Úspěšně realizuje projekty v Evropě i ve světě — v Kanadě, ve Střední Americe nebo na africkém Zanzibaru.

Je spoluautorem a moderátorem oceňovaného televizního pořadu Ferdinandovy zahrady, jehož druhou sérii odvysílala Česká televize na jaře 2019. Vydal knihu Žijte ve své zahradě (2017; anglicky 2018) a knížku pro děti Kukadýlko (2016).

Již několik let organizuje pravidelnou výstavu ve veřejném prostoru Umění ve městě. Je spolumajitelem a jedním z kurátorů galerie exteriérového umění Flera Gallery. V rámci projektu Flera Academy pořádá přednášky a workshopy pro veřejnost. Svými vystoupeními a publikacemi usiluje o osvětu v oblasti zahradní architektury a o konstruktivní diskusi mezi odbornou a laickou veřejností. Je propagátorem zodpovědného životního stylu a ekologického přístupu k planetě Zemi.

Je vášnivým ultramaratonským cyklistou, zpívá v rockové kapele Boys don’t cry, je ženatý, má čtyři děti a tři psy.

 

Hotline