Historie

1793: Vlk a dráb
novinka
Doporučujeme

1793: Vlk a dráb

Nakladatelství: OneHotBook
Jazyk: český
Délka: 928 min
Velikost: 1077 MB
ebux cena 399 Kč
 
 
 

Více o audioknize 1793: Vlk a dráb

 
Zacpěte si nos a ponořte se do stoky zločinu!
 
 
Nález zohaveného trupu v páchnoucí stoce svede dohromady duo vyšetřovatelů, které je i v drsných podmínkách Stockholmu Léta Páně 1793 k pohledání. Jednoruký válečný vysloužilec Mickel Cardell, přilepšující si jako biřic a vyhazovač, se ocitá po boku muže pro „zvláštní případy“ Cecila Wingeho, jehož asi co nevidět sklátí souchotiny. To ale odpovědným policejním místům tolik nevadí. Pletichářská atmosféra na dvoře mladičkého Gustava IV. Adolfa dává tušit, že případ má být před veřejností ututlán, neboť zlo v nejsurovější podobě vytrysklo z paláců napudrovaných elit švédské metropole. Jenže tenhle pátračský mozek má i pěsti: co totiž právník Winge nezvládne břitkostí svých průpovídek, to Cardell obstará dobře mířenými ranami své protézy. 
 
Švédská Kniha roku 2018
Cena Švédské akademie krimi literatury za nejlepší debut.
Vítěz Crimetime Specsavers Award za nejlepší detektivní prvotinu roku 2018
Vítězný titul čtenářských anket norských deníků Aftenpostena Dagbladet
​„Pro fanoušky Stiega Larssona je tu nový hlas – a ještě temnější stránka Švédska. (…) Tak jako u Jména růže Umberta Eca držíme v rukou čtivou detektivku, jejímž protagonistou je vzdělaný muž svádějící bitvy ve světě ovládaném tajemstvími a pověrami.“   
 
                                                                                                                                - The Washington Post 


Zajímavost

Autor:
Niklas Natt och Dag (* 1979)
 
Švédský novinář, absolvent Linného univerzity v Kalmaru, se po odchodu z magazínu Slitz uvedl na literární scéně země vraždám zaslíbené s ohromnou razancí. Jeho románová prvotina 1793 – Vlk a dráb (2017, č. 2019) posbírala většinu národních cen určených debutantům i zkušeným tvůrcům, opanovala čtenářské ankety a dočkala se překladu do 30 jazyků. Autorův zájem o dějiny Švédska na prahu vlny protifeudálních revolucí pramení zčásti z toho, že je potomkem tamního nejstaršího šlechtického rodu – přídomek Natt och Dag znamená „Noc a den“. Pokud své dva pátrače zrovna neprohání po Stockholmu let 1794 a 1795 (protože další díly trilogie mají následovat), s oblibou preluduje na kytaru, mandolínu či flétnu šakuhači.

Účinkující:
Daniel Bambas (* 1980)
 
V divadle vystupoval už jako dítě a ještě za studií na DAMU získal angažmá v Divadle na Vinohradech, kde hraje dodnes. Hostuje na mnoha jiných scénách (Městské divadlo Mladá Boleslav, Národní divadlo Brno, Jihočeské divadlo, Komorní činohra, 3D company), pracuje pro televizi, film, dabing i rozhlas. Je držitelem Ceny Thálie 2017 za mimořádný jevištní výkon v inscenaci Krás(k)a, uváděné v Městském divadle Mladá Boleslav.
 
 
 

Help, FAQ
Help, FAQ
Hotline