Světová próza

Nenech to být

Nenech to být

Nakladatelství: OneHotBook
Jazyk: český
Délka: 555 min
Velikost: 521 MB
ebux cena 349 Kč
 
 
 

Více o audioknize Nenech to být

Malé lži a velká tajemství dokážou zničit vztahy nejen v kruhu rodinném, ale přímo v celém městě. 
 
Co přesně se tenkrát za parných letních dní stalo, na to se zádumčivý detektiv Napoleon „Nap“ Dumas snaží nalézt odpověď už patnáct let. Proč skončil jeho bratr Leo pod koly vlaku a kam zmizela jeho láska Maura? Teď to konečně vypadá, že se aspoň přiblížil k odhalení pravdy – v souvislosti s vyšetřováním vraždy jsou objeveny Mauřiny otisky prstů. Díky nim hlavní hrdina postupně odhaluje nejen to, kdo mohl za tehdejší tragédií stát, ale zejména si uvědomí, že vůbec netuší, čeho všeho byli jeho nejbližší schopní… Pomůžou detektivovi promluvy s mrtvým dvojčetem Leem, anebo bude zapotřebí obrátit se na osoby živé? 
 
„Harlan Coben je lidový básník z předměstí a jeho dobře vyladěná novinka Nenech to být ukazuje proč. Opět předvádí svou profesionalitu a postupně poodhaluje dobře promyšlené tajemství (…), nicméně ještě větší fortel dokládá v dobrosrdečných popisech toho, jak se žije ve městech typu Westbridge.“  - Marilyn Stasio, New York Times Book Review


Zajímavost

Autor:
Harlan Coben (* 1962)
 
Vystudoval politologii a posléze pracoval několik let v cestovním ruchu. S manželkou a čtyřmi dětmi žije v New Jersey. V Americe tohoto velmi oblíbeného autora proslavila především série detektivek s Myronem Bolitarem: sportovním agentem, který zachraňuje klienty v neobvyklých případech – české čtenáře však toto poměrně neznámé prostředí nijak zvlášť neoslovilo, a tak zůstalo jen u překladu dvou dílů série. Naproti tomu všechny jeho další kriminální romány zaznamenaly úspěch i u nás, a to díky autorově typické ironii, svébytným zápletkám a schopnosti vystupňovat napětí až do krajnosti.

Účinkující:
Gustav Hašek (* 1980)
 
Rodák z Prahy vystudoval pražskou Vyšší odbornou školu hereckou a poté působil tři roky v šumperském divadle. Jako herec na volné noze nyní vystupuje na několika pražských scénách (Minor, Aha!, Laterna Magika, D21, Státní opera) a také v představeních zájezdových divadel D5 či Divadelní společnosti Julie Jurištové. Přezdívají mu Kevin. 
 

Help, FAQ
Help, FAQ
Hotline