Beletrie > Světová > světová současná beletrie

 
Kříž

Kříž

Autor: Ingar Johnsrud
Nakladatelství: HOST – vydavatelství
Počet stran: 496 stran
Jazyk: český
Formát: Lze měnit formátování a velikost textu info
Běžná cena 399 Kč ušetříte 38% ebux cena 249 Kč
Dostupná pro:
 
Wooky
Kindle
PocketBook
ePub
 
 
 

Více o eKnize Kříž

Závěrečný díl trilogie s vyšetřovatelem Fredrikem Beierem

V osloské automyčce je nalezeno tělo Henryho Falcka, autora zprávy odhalující spiknutí v nejvyšších patrech politiky. O kontroverzní dokument se zajímá televizní reportérka, která krátce po Falckově vraždě zmizí. Ve vyšetřování, jež dostanou na starost nadporučík Fredrik Beier a jeho kolegyně Kafa Ikbálová, se objeví i jméno Fredrikova zesnulého otce. Případ s ním souvisí víc, než se původně zdálo, a Fredrik se dočká rozkrytí největší záhady svého života. Svá tajemství má však i Kafa Ikbálová, navíc vyšetřování komplikuje zrádce v policejních řadách.

Fredrik už neví, komu může věřit. Je ochotný obětovat cokoli, aby odhalil pravdu. Jeho protivník se mu v tom ale snaží za každou cenu zabránit.

 ––––

Ve stále rostoucím zástupu norských autorů detektivek patří Ingar Johnsrud k těm nejlepším.
– Tønsbergs Blad

Ingar Johnsrud je mistr napětí. Svými romány Vídeňské bratrstvo, Kalypso a Kříž dokázal, že patří mezi elitu norských detektivkářů. Kříž je výjimečný thriller, jenž vám napne nervy k prasknutí.
– Tvedestrandsposten

I ve třetím románu s názvem Kříž […] se čtenáři dostává bohatě všech ingrediencí, které tvoří dobrou detektivku. Není divu, že si série o Fredriku Beierovi získala přízeň i za hranicemi Norska. Podle mého názoru se vyrovná dílu samotného Joa Nesbøho.
– Tønsbergs Blad

 

Ingar Johnsrud (nar. 1974) je norský novinář. S manželkou a třemi dětmi žije v Oslu. Debutoval prvním dílem trilogie s vyšetřovatelem Fredrikem Beierem Vídeňské bratrstvo (2015, česky 2016), v němž prokázal vytříbený smysl pro detail a schopnost vystavět bohatý a zajímavý příběh. Pochvalné kritiky ho vynesly mezi hvězdy skandinávské krimi scény. Po druhém dílu Kalypso (2016, česky 2017) nyní vychází závěrečný Kříž (2018).

 

Hotline