Beletrie > Historické romány

 
Ptáci se zlomenými křídly

Ptáci se zlomenými křídly

Autor: Ayşe Kulinová
Nakladatelství: HOST – vydavatelství
Počet stran: 360 stran
Jazyk: český
Formát: Lze měnit formátování a velikost textu info
Běžná cena 379 Kč ušetříte 37% ebux cena 239 Kč
Dostupná pro:
 
Wooky
Kindle
PocketBook
 
 
 

Více o eKnize Ptáci se zlomenými křídly

Stane-li se vaším náboženstvím láska, budete se všude cítit jako doma.

V Německu se dostane k moci Hitler a Schlimannovi se odtud stejně jako další Židé rozhodnou uprchnout. Útočiště najdou v Turecku, ale ani tam se nevyhnou problémům — vojenské převraty vnášejí do země nepokoje a nejistotu. Oni sami se v novém domově musejí vyrovnat s cizí kulturou, a navíc se opět setkají s antisemitismem. Současně je to příběh neobyčejných, silných žen. Trápení a životní zvraty Elsy, Suzan, Sude a Esry jsou úzce spjaty s otřesy, jimž je vystavena jejich vlast.

Román založený na skutečných událostech se odehrává v období od nástupu nacistů až po věk sociálních médií. V příběhu čtyř generací odvážné židovské rodiny autorka zkoumá hlubiny hrdosti, oddanosti a vytrvalosti.

 ––––

Tehdejší klima bylo lásce a úctě k cizincům příznivé. V samém Istanbulu žili pospolu Řekové, Arméni a židovští či muslimští Turci. Lidé si jeden druhého vážili, v kostelích zapalovali svíčky, křesťané a Židé obětovali na muslimské hrobky. Jenže všechno se změnilo, děvenko. Moje země, která před staletími vřele přijala Židy prchající ze Španělska a ve třicátých letech moji rodinu, už není jako dřív. Ty krásné dny jsou minulostí. Jakmile se náboženství nakazilo bacilem politiky, přestalo plnit své poslání a šířit lásku.
— ukázka z knihyZajímavost

Ayşe Kulinová (nar. 1941 v Istanbulu) je turecká spisovatelka a novinářka. Vystudovala literární vědu a v současnosti je jednou z nejčtenějších tureckých autorek, která se proslavila svými podmanivými příběhy o lidské vytrvalosti a odvaze. Její povídky a romány byly přeloženy do mnoha jazyků a také zfilmovány. Za román Poslední vlak do Istanbulu (2002, česky 2016) získala v roce 2008 cenu Evropské rady židovských obcí.
 

Help, FAQ
Help, FAQ
Hotline