Beletrie > Dobrodružství, napětí, thrillery > Pro dospělé

 
Štvanice

Štvanice

Autor: Grylls Bear
Nakladatelství: JOTA
Série: Will Jaeger (3. kniha v sérii)
Počet stran: 351 stran
Jazyk: český
Formát: Lze měnit formátování a velikost textu info
Běžná cena 398 Kč ušetříte35% ebux cena 259 Kč
Dostupná pro:
 
Wooky
Kindle
PocketBook
ePub
 
 
 

Více o eKnize Štvanice

Autor knihy Bláto, pot a slzy a hvězda pořadů Muž vs. divočina a Na ostrově přichází s třetí, závěrečnou knihou své napínavé dobrodružné série.

Píše se rok 1945 a nacistické megalomanské plány jsou v troskách. Při vidině porážky a ve snaze zachránit na poslední chvíli hitlerovský odkaz vrchní velení ukryje německé zásoby uranu hluboko do podzemí, kde má ležet, dokud Říše jednoho dne opět nepovstane k boji.

V roce 2018 na tuto strašnou pravdu náhodou narazí bývalý voják SAS Will Jaeger. Uran však mezitím zmizí, a když se Jaeger dozví, že je nezvěstná i jeho žena Ruth, je si jistý, že nepřítel znovu vytáhl do boje.

Tolik uranu v nesprávných rukou by mohlo zničit svět. Jaeger a jeho tým ho musí najít dřív, než se stanou nejhorší obavy skutečností. Nepřítel je však pokaždé o jeden krok napřed a tlačí Jaegera do kouta, až na samý pokraj sil.

Nebezpečí je reálné a lidé, kteří zadržují Ruth, si chtějí vyřídit staré účty. Je to závod s časem.

A hodiny tikají…

 

Smrt si tě najde, pokud si ji nenajdeš dřív.

 

***

 

Bear Grylls studoval na Eton College a studium španělštiny zakončil na Londýnské univerzitě. Původně sloužil jako výsadkář u speciálních jednotek SAS a následně vedl řadu průlomových expedicí do nejvíce nehostinných částí světa, kterými vydělal miliony dolarů pro dětskou charitu. V třiadvaceti letech zdolal Mount Everest, a to jako dosud nejmladší Brit. Brzy navázaly další úspěchy: obeplul Velkou Británii a Arktidu, večeřel v horkovzdušném balonu ve výšce sedm a půl tisíce metrů, přeletěl na paraglidu přes vodopády Angel Falls ve Venezuele a také přes Himálaj.

Gryllsovy dobrodružné televizní pořady patří mezi nejsledovanější na světě – našly si zhruba 1,2 miliardy diváků ve dvou stech zemích. Kromě toho je autorem mnoha knih, v Nakladatelství JOTA vyšly například Příběhy skutečné odvahy (2014), Let duchů (2017), Hořící andělé (2018) nebo mezinárodní bestseller Bláto, pot a slzy (2018).

Žije se svou ženou a třemi syny střídavě na říční obytné lodi v Londýně a na odlehlém ostrově u pobřeží Walesu.

 

 

***

„Will uchvátí srdce fanoušků klasických špionážních thrillerů.“
Mail on Sunday

 

„Vzrušující!“
The Times

 

„Naprosto strhující! Bear se vrhl na beletrii s divokostí sobě vlastní.“
Ranulph Fiennes, britský spisovatel a dobrodruh

 

Hotline