Detektivky

Černá díra
novinka
Doporučujeme

Černá díra

Nakladatelství: OneHotBook
Jazyk: český
Délka: 767 min
Velikost: 715 MB
ebux cena 369 Kč
 
 
 

Více o audioknize Černá díra

Drastická hrozba z minulosti se naplňuje! 
 
Je opravdu nutné brát tak vážně vzkaz třináctiletého školáka, který kdysi v časové schránce zanechal nenávistný vzkaz prorokující smrt hned několika lidem? Detektiv Huldar zastává názor, že vyšetřování banální patálie dostal na starost jedině proto, aby ho vedení policie drželo stranou od skutečných případů, poněvadž v tom minulém přišel o morální kredit i o post šéfa oddělení. Pátrání mu naštěstí umožní znovu se scházet s dětskou psycholožkou Freyjou, která mu snad osvětlí, jak vyšinutému mozku čelí. Jenže pak jsou v jistém zahradním bazénku nalezeny useknuté ruce, krátce nato se najde i jejich brutálně zavražděný majitel a poté další tělo, přičemž jména mrtvých odpovídají iniciálám ze seznamu. Je to na mírumilovném Islandu stále jen náhoda, anebo se tu někdo drasticky mstí?
 
Druhý díl série Freya & Huldar.


Zajímavost

Autor:
Yrsa Sigurðardóttir (* 1963)
 
Islandská spisovatelka vystudovala stavební inženýrství a stále pracuje v oboru. Psaní se věnuje od roku 1998, kdy vydala svou první knihu pro děti. Pro malé čtenáře napsala celkem pět příběhů, daleko více ji však proslavily detektivky. Ve sféře krimi debutovala knihou Poslední rituál (2005), přeloženou do více než 30 jazyků. Za následující román Mrazivé světlo (2006) byla nominována na cenu společnosti The Private Eye Writers of America. Úspěšná je i trilogie s Freyou a Huldarem, kterou tvoří knihy DNA (Metafora, 2017), Černá díra (Metafora, 2018) a Katarze (Metafora, 2019), nebo hororový příběh Pamatuji si vás všechny (Metafora, 2015), který zfilmoval Óskar Thór Axelsson.

Účinkující:
Klára Cibulková (* 1975)
 
Po studiu herectví na pražské DAMU nastoupila do souboru CD 94, odkud v roce 2002 přešla do Švandova divadla, kde jako stálý host působí dodnes. Televizní diváci ji znají nejen u úspěšných seriálů (Černí baroni, Ordinace v růžové zahradě, Kriminálka Anděl, Polda, Rapl), ale také díky neméně úspěšným filmům (Smrt pedofila, Město bez dechu, Mamas and Papas).
 

Help, FAQ
Help, FAQ
Hotline