Beletrie > Světová > světová současná beletrie

 
Nebe v kleci

Nebe v kleci

Autor: Christine Leunensová
Nakladatelství: JOTA
Počet stran: 320 stran
Jazyk: český
Formát: Lze měnit formátování a velikost textu info
Běžná cena 348 Kč ušetříte 37% ebux cena 219 Kč
Dostupná pro:
 
Wooky
Kindle
PocketBook
ePub
 
 
 

Více o eKnize Nebe v kleci

Johannes, nadšený a zanícený člen Hitlerovy mládeže, žije ve velkém domě ve Vídni. Jednoho dne zjistí, že jeho rodiče ukrývají za falešnou zdí židovskou dívku jménem Elsa. Johannes je upřímně otřesen. Postupně se ale jeho počáteční hrůza mění v zájem, následně v lásku a nakonec v posedlost. Jeho rodiče ale jednoho dne zmizí a Johannes si uvědomí, že je jediný, kdo o Elsině přítomnosti v domě ví, a je tudíž zodpovědný za její přežití.

Mezi mladými lidmi vzniká zvláštní vztah, jsou si navzájem manipulátory i manipulovanými. Johannes se obává konce války, protože s ním by přišel o Elsu i jejich vztah. O vztah, jenž se zmítá mezi vášní a posedlostí, závislostí a lhostejností, láskou a nenávistí.

Toto poutavé mistrovské dílo zkoumá otázky pravdy a lži a odhaluje ta nejtemnější zákoutí lidské duše.

 

Hluboký a zneklidňující příběh o lásce, která dokáže ničit.

 

Christine Leunensová se narodila v USA italské matce a belgickému otci. V době dospívání se odstěhovala do Paříže za svým dědečkem, vlámským malířem, a pracovala jako modelka pro Givenchy, Balmain a Ninu Ricci. Vystudovala angličtinu a americkou literaturu na Harvardu, je oceňovanou scenáristkou a spisovatelkou. Nyní dokončuje svůj čtvrtý román.

 

„Proč utrpení může učinit některé lidi citlivějšími, ale jiné naopak krutějšími, a jak válka – mezní situace z hlediska lidské důstojnosti – rozostřuje hranice mezi vítězi a poraženými.“
Elle

 

Schválená informace o filmu:
Román se stal inspirací pro film Taiky Waititiho

 

Neschválená informace o filmu:
Kniha se stala literární inspirací pro film Králíček Jojo režiséra Taiky Waititiho se Scarlett Johanssonovou v hlavní roli, který se natáčel i v České republice a do kin bude uveden 23. 1. 2020.

 

Hotline