Beletrie > Domácí > Česká současná beletrie

 
Přiznání taxikářů

Přiznání taxikářů

Autor: Jiří Němčík
Nakladatelství: JOTA
Počet stran: 224 stran
Jazyk: český
Formát: Lze měnit formátování a velikost textu info
Běžná cena 278 Kč ušetříte36% ebux cena 179 Kč
Dostupná pro:
 
Wooky
Kindle
PocketBook
ePub
 
 
 

Více o eKnize Přiznání taxikářů

Babičky o berlích, ale i lehké holky po šichtě. Studenti spěchající na vlak k mamince i opilci na cestě z baru do baru. Lidé obyčejní, excentričtí, zamlklí i hovorní. To je celé široké spektrum osudů, se kterými se na svých cestách Prahou setkal Jiří N. Taxikář. Člověk, který pozoruje a naslouchá a z nekonečného přadena osudů splétá krátké příběhy.

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak vás vidí řidič taxíku, ze kterého právě vystupujete? A co se odehrává v hlavě jemu? Kolik lidí ten den už vezl a co mu všechno o sobě řekli? Začtěte se do stránek knihy, kterou jeden takový neobyčejně obyčejný taxikář napsal. Pro vás. O vás. Pro sebe. I o sobě. Možná budete překvapeni, ale rozhodně se zasmějete. Na to vemte jed!

Jízda taxíkem městem i lidskými osudy

 

Jiří Němčík (* 1975, Strakonice) píše od dětství články, blogy, hudební recenze. V roce 2015 vydal novelu Smrthaus (nakl. Petr Štengl), která brutálně lyrickým jazykem popisuje prostředí starobince, kde autor strávil rok a půl péčí o staré, bezmocné a šíleně krásné lidi. Novela sklidila poměrně dobré recenze (Tvar ****), ale díru do světa neudělala. Autora to nicméně od psaní neodradilo a kromě řady dalších rozepsaných textů v roce 2016 založil facebookový blog Přiznání taxikářů, kde humorně i poeticky zpracovává své zážitky přirozeně vyplývající z práce pražského taxikáře.

 

Z FB:

Bezvadný... krásně a upřímně popsané kouzlo okamžiku…

Hezké, moc hezké. O to víc, že to píše chlap, je z toho cítit opravdovost, autentičnost... tohle je ŽIVOT

Krásně napsaný a ještě máme stejnou vlastnost - taky si schovávám hezký okamžiky na horší časy.

Já bych si s váma dala hodinu jízdy kamkoliv... jako Terapeut-kamoš, člověk mluvící i mlčící musíte bejt úžasnej zážitek. Budete asi prudce návykovej. Díky za takový lidi jako vy

Není malých rit!

 

Knihu doprovází ilustrace Aleše Leznara
 

Hotline