Beletrie > Světová > světová současná beletrie

 
Krvavý cukr

Krvavý cukr

Autor: Laura Shepherd-Robinsonová
Nakladatelství: HOST – vydavatelství
Počet stran: 407 stran
Jazyk: český
Formát: Lze měnit formátování a velikost textu info
Běžná cena 389 Kč ušetříte 39% ebux cena 239 Kč
Dostupná pro:
 
Wooky
Kindle
PocketBook
 
 
 

Více o eKnize Krvavý cukr

Červen 1781, Anglie. Na háku v deptfordské loděnici je nalezeno tělo. Umučené k smrti a s vypálenou otrokářskou značkou.

O pár dní později přijme kapitán Henry Corsham — válečný hrdina, který má před sebou slibnou kariéru poslance v parlamentu — nečekanou návštěvu. O pomoc jej přijde požádat sestra jeho dlouholetého přítele, vášnivého abolicionisty Tada Archera. Ten se prý chystal odhalit tajemství, které by mohlo britskému obchodu s otroky způsobit nevratné škody. Tvrdil, že se ho někdo snaží zabít. A teď se po něm slehla zem…

Henry se pustí do pátrání. Jde po Tadových stopách a dostane se hluboko do nitra konspirační sítě, kterou se jeho příteli podařilo odkrýt. Ohrozí tím nejen svou politickou kariéru, ale i rodinu. Navíc se bude muset vypořádat s vlastní minulostí a riskovat odhalení, které by jej mohlo zničit. Přežije-li ovšem nebezpečí, jež na něj čeká v Deptfordu.

 

––––

 

Vášnivě podané svědectví o britské účasti na obchodu s otroky, při jehož čtení cítíte napětí a zároveň vás mrazí.
- Sunday Express

Autorka plně zužitkovala dostupný materiál: vystihla dobovou atmosféru, vykreslila různorodé postavy, a navíc našla společenské téma z neblahé minulosti Velké Británie, které je podstatné i dnes.
- The Financial Times

 
Zajímavost

Laura Shepherd-Robinsonová (*1976) vystudovala politologii na Univerzitě v Bristolu a na London School of Economics. Na obou školách se zaměřovala na politickou filozofii osmnáctého století. Téměř dvacet let působila v politice, jako členka britské labouristické strany se snažila získat na kandidátní listiny do parlamentních voleb více žen a příslušníků etnických menšin žijících ve Velké Británii. S manželem žije v Londýně, Krvavý cukr (2019) je její románový debut. Kniha již byla nominována na několik literárních ocenění, například na cenu deníku The Guardian.
 

Help, FAQ
Help, FAQ
Hotline