Populárně naučná literatura > Kariéra, trénink a rozvoj dovedností

 
Umění vytvářet vzpomínky – Jak si užít a zapamatovat šťastné okamžiky

Umění vytvářet vzpomínky – Jak si užít a zapamatovat šťastné okamžiky

Autor: Meik Wiking
Nakladatelství: JOTA
Počet stran: 288 stran
Jazyk: český
Formát: Lze měnit formátování a velikost textu info
Běžná cena 298 Kč ušetříte 34% ebux cena 198 Kč
Dostupná pro:
 
Wooky
Kindle
PocketBook
ePub
 
 
 

Více o eKnize Umění vytvářet vzpomínky – Jak si užít a zapamatovat šťastné okamžiky

Víte, co je klíčem k dlouhodobému pocitu štěstí? Hezké vzpomínky! Badatel v oblasti štěstí a autor bestsellerů Hygge – Prostě šťastný způsob života a Lykke – Tajemství nejšťastnějších lidí na světě Meik Wiking nám ve své nejnovější knize poradí, jak si vytvářet vzpomínky, díky nimž povedeme spokojený život.

 

Vzpomenete si na svůj první polibek? Na den, kdy jste odmaturovali? Na vydařenou dovolenou? Nebo na nejlepší jídlo, co jste kdy ochutnali?

 

Vzpomínky jsou důležitou součástí naší identity, mění náš pohled na svět, ovlivňují naše chování a naše pocity. Meik Wiking při svém bádání zjistil, že lidé, kteří v sobě chovají pozitivní nostalgické vzpomínky, se cítí v životě šťastnější. Řešením, jak pomoci budoucím okamžikům, aby se staly uchováníhodnou vzpomínkou, je mimo jiné překonávání sama sebe, vyhledávání nových „poprvé“, propojování situací se smyslovými vjemy, prociťování trnité cesty za úspěchem, vyprávění životních příběhů. V knize, která je nabitá vtipy, osobními historkami, fotografiemi a odkazy na filmy a literaturu, se dozvíte, jak na to. Naučte se, jak uchovat, co stojí za to, a jak zapomenout a udělat v hlavě místo pro nezapomenutelné věci.

 

Autor využívá výzkumů, dat, dotazníků, rozhovorů a experimentů, aby dokázal sílu nostalgie a schopnost melodie, vůně nebo třeba chuti vrátit nás v čase na místo, kde se odehrálo něco pro nás velmi důležitého. Kniha je zároveň meditativní a relaxační četbou a také praktickým návodem, jak přinést do života nové šťastné okamžiky a uchovat si na ně vzpomínku, která nás bude provázet navždy.

 

***

 

Deník The Times Meika Wikinga popisuje jako nejšťastnějšího muže planety. V roce 2013 v Kodani založil první Institut pro výzkum štěstí na světě. Vedle toho je spolubadatelem Světové databáze štěstí a součástí poradního orgánu Global Happiness Policy Report.

Poskytuje městům, vládám a firmám po celém světě poradenství ohledně štěstí a proměny hmotného bohatství v duševní. Přednášel ve více než čtyřiceti různých zemích.

Vystudoval vysokou školu se zaměřením na podnikání a politologii a dříve pracoval na dánském ministerstvu zahraničních věcí. Když zrovna nepíše knihy – je také autorem bestsellerů Hygge a Lykke – nebo nerediguje zprávy o štěstí, blahobytu a kvalitě života, rád fotografuje a hraje tenis (docela mizerně).

Instagram @meikwiking

Twitter @meikwiking

Facebook @meikwiking1

 

***

 

„Máme tě rádi, udělal jsi nás šťastnými.“
Chris Evans

 

„Díky Meikově nové knize úplně přehodnotíte, co jste si doposud mysleli o šťastných vzpomínkách. Na základě Meikových rad se můžeme naučit vytvářet a zapamatovat si šťastné okamžiky, které si stojí za to uchovat v paměti do konce našich dní.“
Dr. Rangan Chatterjee, autor bestsellerů The 4 Pillar Plan a BBC Breakfast GP

 

„Tvrzení, že člověk má moc nad tím, co si zapamatuje, je inspirací pro ty, kdo věřili, že udržení vzpomínky je za hranicemi našeho vědomého jednání.“
Publishers weekly

 

Hotline